TOP 5 mladíků Premier League do 21 let

Anglická nejvyšší soutěž nabízí nepřeberné množství mladých, talentovaných hráčů. Ale jen někteří z nich dokáží zazářit naplno. Pojďme si nyní představit pět nejlepších hráčů Premier League v kategorii do 21 let.

TOP 5 mladíků Premier League do 21 let
Arsenal: Potenciální XI pro sezonu 2014/2015

5) Luke Shaw (18 let)

Tento talentovaný levý obránce je produktem práce s mládeží v Southamptonu, kde se stal týmovou oporou a vysloužil si přestup na Old Trafford. United za něj neváhali zaplatit částku přesahující 30 milionů liber, což z něj činí nejdražšího teenagera v dějinách fotbalu. Překonal tak svého spoluhráče Wayna Rooneyho. Shaw nastupoval za reprezentační výběry U16, U17 a U21. Dokonce si zahrál i na mistrovství světa v Brazílii, když nastoupil v zápase proti Kostarice. Prosadí se do základní sestavy Rudých ďáblů?

[break]
5 velkých zvířat, za které nabízí velkokluby hromadu peněz

4) Romelu Lukaku (21 let)

Tohoto hráče netřeba představovat. Lukaku dal o sobě poprvé vědět, když se ve svých 16 letech stal s 15 brankami ve 24 zápasech nejlepším střelcem belgické ligy v dresu Anderlechtu. Po přestupu do Chelsea se nedokázal v jejím dresu naplno prosadit a putoval po hostováních. Nejprve ve West Bromwich a poté v Evertonu. Za svojí „hostovací“ kariéru dokázal v 55 zápasech nasázet 26 gólů. I přes nevydařené mistrosvtví světa se dá očekávat, že Lukaku bude předvádět excelentní výkony. Ať už v Chelsea, nebo někde jinde.

[break]
5 hráčů, kvůli kterým musel Arsenal sáhnout hluboko do kapsy

3) Ross Barkley (20 let)

Záložník liverpoolského Evertonu v minulém ročníku udivoval svými výkony. Střílel fantastické góly a všem fanouškům ukázal, jaký má talent. Roberto Martinez, manažer Evertonu, prohlásil, že Barkley není na prodej. A to ani za rekordní částku. Barkleyho talentu si všiml i kouč národního týmu a povolal ho na šampionát Brazílie. Příští sezona může být pro tohoto talentovaného záložníka průlomová. Naváže na své skvělé výkony?

[break]
TOP 100 evropských klubů s největší průměrnou domácí návštěvností

2) Raheem Sterling (19 let)

Sterling, který nedostatek síly nahrazuje svojí neskutečnou rychlostí a obratností, byl důležitou postavou Liverpoolu v uplynulé sezóně a dokázal se prosadit i do národního týmu. Sterling se stal druhým nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v ligovém zápase v dresu Liverpoolu. V zápase proti Wiganu mu bylo 17 let a 107 dní. V uplynulém ročníku Premier League dokázal vsítit 9 branek v 30 zápasech, což je úctyhodný výkon na 19letého hráče. Dá se očekávat, že příští sezona pro něj bude ještě výraznější.

[break]
Pětice vysokých debaklů, které se zapsaly do dějin fotbalu

1) Philippe Coutinho (21 let)

Vítězem našeho žebříčku je tento brazilský playmaker, který přišel na Anfield Road z Interu Milán za částku okolo 8,5 milionů liber. Tento transfer se v současné době jeví jako výtečná investice. Většina liverpoolských akcí jde právě přes tohoto velmi technicky nadaného hráče. Coutinho je oceňován hlavně pro jeho přesné přihrávky na dlouhou vzdálenost. Mauro Pochettino, jeho tehdejší kouč v Realu Espaňol, ho přirovnal k Messimu a Ronaldinhovi. Dokáže Coutinho dovést Liverpool k tak chtěnému titulu, který jim v loňském ročníku proklouzl mezi prsty?