Hroššo: Budeme se snažit přerušit nepříznivou statistiku

Hroššo: Budeme se snažit přerušit nepříznivou statistiku

Čtvrteční duel 2. předkola Evropské ligy v Košicích bude mít pro libereckého Lukáše Hrošša speciální náboj, neboť se vrací na půdu své rodné vlasti, aby tamní celek pokořil a postoupil se Severočechy do dalších bojů. Nebude však sám, neboť Liberec disponuje dalšími pěti slovenskými hráči. Zajímavé jistě je také fakt, že Košice vede český kouč Radoslav Látal.

Jablonec zvládl generálku, ruský Rostov porazil 2:0!


"Vracím se znovu na Slovensko, bude se hrát v pro mě trošku známém prostředí. Ať už lidi v Liberci nebo na Slovensku to budou brát jako prestižní zápas," prohlásil brankář Liberce, který před příchodem do Čech chytal za Nitru a Slovan Bratislava. "Možná pár kamarádů se přijde podívat, ale rodinné příslušníky tam mít nebudu," prohlásil sedmadvacetiletý Hroššo o podpoře svých krajanů v hledišti.

"Vždy hrály jednu sezonu o záchranu, jednu dobře. Teď se to stabilizovalo. Přišel český trenér, určitě je pozvedl. Měly dobré výsledky, vyhrály pohár, což je pro ně velký úspěch. Ale my se je budeme snažit porazit," nepodceňuje favorit utkání soupeře. "Určitě český fotbal má větší kredit v Evropě, do pohárů postupuje více mužstev. Obě ligy jsou ale hodně vyrovnané," konstatoval Hroššo.

Pro Slováky však mluví bilance, neboť české kluby nedokázaly porazit tamní soupeře v normální hrací době už osm utkání za sebou. Naposledy se to povedlo právě Liberci v roce 2001 se Slovanem Bratislava. "Četl jsem, že je taková statistika. My se ji budeme snažit přerušit a přivézt si do odvety dobrý výsledek," uvedl Hroššo.

Zatímco v minulé sezoně se v brance střídal s Přemyslem Kovářem, po jeho odchodu by měl být jasnou jedničkou. "Jsem rád, že mi dal trenér šanci a že začnu jako jednička. Pak už bude záležet jen na mně, jaké výkony budu podávat," podotkl.

Vaněk mluví před Superpohárem o malé nevýhodě Plzně...