Rosický přihrál na rozhodující gól, Čech nehrál

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hned trojice špičkových anglických celků si na sobotu naplánovala přípravné utkání. Londýnská Chelsea porazila AFC Wimbledon 3:2, Arsenal si poradil s Boreham Wood 2:0 a Liverpool zvládl duel s Preston North End v poměru 2:1.

Rosický přihrál na rozhodující gól, Čech nehrál

Wenger: Máme silný kádr, finanční stabilitu i obrovskou podporu


V dresu Arsenalu si druhý poločas zahrál kapitán české reprezentace Tomáš Rosický a mohl být spokojen. Po bezbrankovém prvním poločase totiž „Kanonýři“ zabrali a byl u toho právě Rosický, jenž byl spolu s Flaminim jedním z mála starších hráčů v dresu Arsenalu na hřišti.

V 68. minutě Rosický parádně uvolnil Olssona, jenž otevřel skóre a uklidnil svěřence manažera Arsena Wengera. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby pak přidal druhou trefu Afobe a bylo rozhodnuto.

Nervy zažívali i hráči Chelsea, kteří proti Wimbledonu po čtyřiceti minutách hry prohrávali již 0:2 a zdálo se, že „Blues“ přípravné utkání zrovna nezvládnou. Do druhé půle poslal José Mourinho například Johna Terryho a Branislava Ivanoviče a na hře londýnského klubu to bylo hned znát.

Chelsea se přesto dlouho nemohla prosadit a podařilo se jí to až v 74. minutě, kdy se trefil právě Terry. O pár minut později vyrovnal Salah a v nastaveném čase rozhodl o výře „Blues“ druhým gólem stoper Terry.

Jasná záležitost to nebyla ani v podání Liverpoolu, který v utkání s Preston North End prohrával po brance Brownhilla ze závěru první půle 0:1. Během tří minut v rozmezí 74. a 77. minuty se však za „Reds“ prosadili Suso a Peterson a rozhodli tak o výhře favorita 2:1.

[CODE][/CODE]
[CODE][/CODE]
[CODE][/CODE]