Procházka: Prohraná trofej nás mrzí, liga je však důležitější

Sparta vyhrála i třetí tuzemskou soutěž a potvrdila tak jasnou dominanci v českém prostředí. Superpohár získala již podruhé, což se žádnému jinému klubu u nás nepodařilo. Jejím soupeřem byla Plzeň, která skončila ve všech třech bojích o trofeje druhá. Proč nedokázala alespoň jednou uspět, o to více, když hned v úvodu utkání dostali šanci pokutového kopu?

Procházka: Prohraná trofej nás mrzí, liga je však důležitější

Lavička posouvá výkony Sparty dál a dál, kde se to zastaví?


Zaváhání, které si dovolil Kovařík, bylo až moc velkým luxusem, neboť následně udeřil Lafata, který se nemýlí a opět dokázal, že je na začátku nové sezóny připraven znamenitě. „Penalta zápas hodně ovlivnila, mohli jsme jít do vedení, ale nestalo se. Sparta to pak vzala pod otěže. Začali jsme hrát až ve druhé půli, ale bohužel se nám nepovedlo dát ani ten jeden gól, který bychom si zasloužili. Ten výsledek je hodně krutý,“ zhodnotil vzájemný střet obránce Václav Procházka.

„Ten zápas nám nevyšel podle představ, ale z druhé půle si můžeme vzít nějaké věci. Dokážeme zatlačit Spartu, dokážeme kombinovat, ale nejde nám ta finální fáze. Nesmíme také pouštět Spartu do takových šancí jako v první půli,“ bere procházka další nezdar jako poučení do budoucna.

Západočeši už nevyhráli proti Spartě v pátém utkání v řadě. „Je to už dlouhá řada zápasů, tohle to utkání až tolik důležité nebylo, i když to byla naše generálka na ligu a mrzí nás prohraná trofej, ale ten další zápas v lize proti Spartě bude pro nás důležitější,“ prozrazuje, co je pro Plzeň prioritou.

Sparta získala treble