Naváže Van Gaal na své předchůdce útočně laděným stylem?

Výkonný místopředseda Manchesteru United Ed Woodward, který má odpovědnost za provoz klubu, se domnívá, že nový trenér nizozemského původu Louis van Gaal navrátí na Old Trafford atraktivní útočný fotbal, kterým se Rudí ďáblové vždy pyšnili. Poukazuje tak na tradiční filozofii klubu z posledních dvaceti let a hru, jakou se van Gaal prezentoval na mistrovství světa v Brazílii. Zároveň nevěří, že by mohl prohloubit mizérii, která panovala za vlády Davida Moyese.

Naváže Van Gaal na své předchůdce útočně laděným stylem?

Přestupová bomba: Cavani do United, Di María do PSG!


Minulá sezóna byla nářkem všech, kteří s United sympatizují. Poprvé od sezóny 1995-96 se neobjeví v Lize mistrů, žalostná obrana vedla k ještě dobrému sedmému místu v Premier League. Novým příslibem by mohl být trenér, který má v Evropě obrovské renomé a ligové tituly slavil již v Nizozemsku, Španělsku i Německu. Kouč, který je vynikající stratég a který slíbil že v současné sestavě bude velmi svižný exodus hráčů, o kterých si nebude jistý, že budou pro klub přínosem.

Své naděje do něj vkládá právě i Woodward a věří, že dvaašedesátiletý van Gaal pomůže navrátit United na vrchol a pomůže vyvinout novou generaci hvězd. „Má neuvěřitelnou energii, ale to úplně nejdůležitější je, že vyznává útočně laděný fotbal. Pokud si pamatujete Barcelonu pod jeho vedením na konci 90. let, znáte jeho kvality, kterými se prezentoval po celé Evropě. Barcelona hrála tehdy neuvěřitelně a právě tento útočný fotbal fanoušci United milují. Je součástí naší DNA,“ prohlásil Woodward o kvalitách nového trenéra.

„Velmi oceňuji, že dává šanci mládí. Má za sebou rekord poseté mladými hráči, kteří se jeho důvěře odvděčili výsledky. Posléze se z nich stali hvězdy. Je zřejmé, že má stejnou filozofii jako my a věřím, že tato symbióza zafunguje na jedničku. Dobrý trenér nesmí pochybovat u těžkých rozhodnutí a on s chladnou hlavou jde za svými cíly,“ blahořečí Van Gaalovi. „Věříme, že spolu s Ryanem Giggsem ukážou potenciál našeho kádru.“

TOP 5 mladíků Premier League do 21 let