Scolariho čas u Brazilců se chýlí ke konci, nahradí ho zřejmě Dunga

Horkým kandidátem na post trenéra brazilské reprezentace je po nevydařeném domácím šampionátu Carlos Dunga, který jako kapitán dovedl Kanárky k titulu mistrů světa v roce 1994 v USA a jako trenér vedl Brazilce v letech 2006 – 2010. Není však čas na radikální změnu, která bude načichlá novotou a nebude se jednat jen o točení v kruhu nostalgie, po kterém se třeba už nebudou divit, že se posledních patnáct let nikam příliš neposunuli?

Scolariho čas u Brazilců se chýlí ke konci, nahradí ho zřejmě Dunga

Naváže Van Gaal na své předchůdce útočně laděným stylem?


Carlos Bledorn Verri by měl nahradit ve funkci Luize Felipe Scolariho, který v domácím prostředí pod velkým tlakem a očekáváním vyhořel a loučil se s turnajem bilancí posledních dvou zápasů 1:7. Třiapadesátiletý Dunga a má dobrý vztah s nově jmenovaným manažerem reprezentace Gilmaromem Rinaldim. Brazilská fotbalová federace jméno nového trenéra oznámí v úterý.

Dunga dovedl Kanárky v roce 2007 ke zlatu na Copa America a v roce 2009 vyhrál Pohár konfederací v JAR. O rok později vypadl na MS ve čtvrtfinále a dostal výpověď. Dalšími adepty na post trenéra brazilské reprezentace jsou Tite, který s Corinthians vyhrál v roce 2012 mistrovství světa klubů FIFA a trenér FC Sao Paula Muricy Ramalho.

5 velkých zvířat, za které nabízí velkokluby hromadu peněz