Nová posila Slovácka Kalouda: Mít Doška je velké plus

Slovácko není klubem, kam by se hráči hrnuli všemi deseti. Moravský klub, který není tolik atraktivní, přesto své kvality v nejvyšší české soutěži neustále dokazuje. Své nové posily kouč Svatopluk Habanec pečlivě vybírá. Za Jakuba Petra si vyhlédl sedmadvacetiletého Luboše Kaloudu, který s mužstvem již absolvoval soustředění v Rakousku a v sobotu si chvíli zahrál i v generálce proti Třinci.

Nová posila Slovácka Kalouda: Mít Doška je velké plus

Kladrubský: Dnes není moc klubů, které by vám takhle pomohly


Svou premiéru v dresu Slovácka si odbyl proti Třinci. „Když člověk nějakou dobu nehraje, tak je potom rád, když si může zahrát. Bylo to pro mě samozřejmě těžší, protože jsem z toho na nějakou dobu vypadl. O to víc jsem musel pracovat na tréninku, abych dohnal manko. Už jsem hrál za béčko, navíc teď mám za sebou dva dny, kdy byly intenzivní tréninky, což je pro mě jen dobře. O to jsem radši, že jsem mohl hrát necelých třicet minut a klukům pomoct. Teď budu celý týden makat, aby moje forma na ligu byla lepší,“ prozradil Kalouda, jak se připravuje na začátek SYNOT ligy.

„Herní nedostatky souvisejí s kondicí. Měl jsem dva, tři týdny, kdy jsem se mohl intenzivně připravovat a máme ještě jeden týden do ligy, takže jsem rád, že ještě víc potrénuju. Budu mít dávky navíc, nemám s tím problém. Herní zatížení je něco jiného než trénink,“ hodnotí náročnost přípravy z jeho pohledu.

Hra Slavácka spoléhá na hrotového útočníka, od kterého se celá produktivita odvíjí. Nemohlo nedojít na porovnání herních stylů s předešlým angažmá v Dukle a dvou kanonýrů Pospěcha a Doška. „Na Dukle jsme Doška neměli (smích). Ale měli jsme tam Pospěcha a já si myslím, že v tom není rozdíl. De facto jsou to dva podobné, gólové typy, oba podrží balón. Došan má samozřejmě větší výhodu v tom, že je ještě vyšší. Je to pro nás velká výhoda, když to člověk dobře kopne, tak Došan má dva metry a umí je využít. To je pro nás velké plus,“ chválí svého nového spoluhráče.

Hned v prvním kole nového ročníku nejvyšší české ligy narazí na Slavii, která si jistě dala za cíl vystoupat ze stínu své dávné slávy a pokusit se o návrat na výsluní. „V dnešní době je každý ligový zápas těžký a musím říct, že se do toho musíme od začátku obout, protože tady není potřeba se dívat, jestli hrajeme proti Spartě, Slavii, Příbrami nebo komukoliv jinému. Zkrátka musíme hrát každý zápas od začátku. Start ligy je samozřejmě důležitý, a o to víc se musíme připravit a přistupovat k tomu zodpovědně. Čím víc bodů na začátku tým nastřádá, tím lépe se mu bude potom hrát,“ dodává Kalouda.

Kouč Bohemians: Sparta je nejtěžší protivník, jakého jsme mohli dostat