Liberec si pojistil naději, Mikloško i Nezmar se rozplývají

Slovan Liberec, jenž se momentálně připravuje na evropskou odvetu s Košicemi, otevřel nový týden podpisem dlouhodobého kontraktu, kterým podle všeho vyřešil svou brankářskou otázku v příštích sezónách.

Liberec si pojistil naději, Mikloško i Nezmar se rozplývají
Ter Stegen: Baví mě cesta, kterou se Barcelona ubírá

Na dalších pět let si totiž pojistil svého odchovance Ondřeje Koláře, který je odbornou veřejností považován za jednoho z nejtalentovanějších gólmanů své generace. Mladík se U Nisy upsal do léta 2019.

Sportovní vedení Slovanu si mne ruce: "Měli jsme veliký zájem na uzavření nové smlouvy s Ondrou Kolářem. Vidíme v něm ohromný potenciál pro liberecký i český fotbal. Jsem rád, že jsme se na podmínkách pětiletého kontraktu domluvili," liboval si na stránkách fcslovanliberec.cz sportovní ředitel Jan Nezmar.

Kolář, jenž si dosud v nejvyšší soutěži připsal jeden start, by mohl být na severu Čech ihned jedničkou: "Ondřej Kolář by mohl být už v nadcházející sezóně nejmladším gólmanem objevujícím se v zápasech české nejvyšší soutěže. Nová pětiletá smlouva pro teprve devatenáctiletého hráče je projevem důvěry klubu, který vkládá do Ondry velké naděje a věří v jeho velký potenciál, což Ondra ukázal v posledním ligovém utkání minulé sezóny s olomouckou Sigmou. Jeden z nejtalentovanějších českých brankářů má navíc velkou šanci se probojovat se do mužstva pro ME jednadvacítek, které se bude hrát příští rok v Česku," pokračoval na klubovém webu jeho manažer Viktor Kolář.

věří mu také Luděk Mikloško, která má za sebou bohatou kariéru v Premier League: "Dobře ovládá trestné území, prostor za obranou, má výbornou kopací techniku a skvělý odhad na centrované míče. Jeho předností je velká ctižádost – i proto se dokázal velkou pracovitostí vyrovnat s tím, že nebýval stabilním hráčem juniorských reprezentací," citoval bývalého gólmana West Hamu fcslovanliberec.cz.

A co dojmy samotného hráče se smlouvou v kapse? "Jsem ve Slovanu už od přípravky, je to můj mateřský klub, kde jsem vyrůstal a mám velkou radost, že mi Slovan důvěřuje. Chci to všechno splatit, proto věřím, že se brzy prosadím jak v Liberci, tak i v reprezentaci. Rád bych jednou odešel do zahraničí tak, aby to bylo výhodné pro mne i pro Slovan," zakončil ambiciózní svěřenec trenéra Samuela Slováka.

Nová posila Slovácka Kalouda: Mít Doška je velké plus