Kdo v Premier League by měl opustit klub a hledat štěstí jinde?

Premier League, soutěž, ve které by si rád zahrál každý fotbalista. Ale všechno krásné přináší i velmi drsné zkušenosti a mnoho skvělých a vynikajících borců neuspěje tak, jak by si v kolébce nejlepšího sportu na světě přálo. Pro některé jsou zazděné sezóny po neúspěšném přestupu fatální, někteří naopak naberou druhý dech a zazáří v jiném klubu. A přesně to by měli udělat tito hráči:

Kdo v Premier League by měl opustit klub a hledat štěstí jinde?
Synot liga: 10 aktuálně nejdražších hráčů

1. Hatem Ben-Arfa. Francie, Newcastle United

Newcastle má v týmu mnoho Francouzů, víc, než přivedl samotný velký Gal Wenger do Arsenalu. Ale Debuchy odešel, právě na Emirates stadium a dalším úspěšným legionářem by mohl být Hatem Ben-Arfa. Ten sice patří k Newcastlu jako máma k tátovi, ale v loňské sezóně vypadl ze základu a navíc, před pár dny vyfasoval flastr za nedodržování správné životosprávy. Prý totiž v době volna ztloustl. Hatem je na severu Anglie už čtyři roky. Straky jej vykoupily z Marseille po ročním hostování. Kdysi ho chtěl i Liverpool či Tottenham, ale budou mít ještě zájem, nebo jej nahradí jiné celky?

[break]
Pět hráčů Manchesteru City, kteří pravděpodobně opustí klub

2. Ashley Young, Anglie, Manchester United

Perfektní renomé si vybudoval v Aston Ville, kde dal třicet branek za čtyři sezóny. Do Manchesteru odcházel jako talent, ale prostě Angličané nemají v poslední době vůbec štěstí na domácí hráče. A tak i Ashley postupně v United „hnije“. Třicetinásobný reprezentant Anglie hrál loni jen ve dvaceti ligových zápasech, a to je hodně málo. Odchod by se tak jevil jako nejlepší řešení, kam se uberou jeho další kroky kariéry?

[break]
Kdo nahradí Johna Terryho? 5 budoucích kapitánů Chelsea

3. Darren Bent, Anglie, Aston Villa

Letos oslavil třetí křížek na svých bedrech a jeho fotbalová kariéra začíná nabírat upadajícího směru. Loňské hostování ve Fulhamu sice okořenil šesti góly v 29 zápasech, sestupu známého londýnského celku ale zabránit nemohl a návrat do Aston Villy byl opět na pořádku dne. Jenže tam nehraje a ani o něj není zájem, odchod je tak víceméně jasný, bývalou hvězdu Ipswiche či Tottenhamu volají za penězi do Turecka.

[break]
20 nejlepších klasických útočníků aktuálního fotbalového světa

4. Martin Kelly, Anglie, Liverpool

Býval to obrovský výkvět Liverpoolu a byla mu souzena zářná budoucnost. No a není všem dnům konec. Jenže musel by udělat rázný krok a odejít z města Beatles. Je mu „už“ 24 a díky zranění přišel o veškeré místo v sestavě. Loni odehrál celkově jen sedm zápasů, a to je na reprezentanta Anglie málo. Ukáže ještě tento defenzor své umění v jiném klubu?

[break]
Chelsea chybí řada opor, letní posily jsou však připravené, stejně jako Čech

5. Roberto Soldado, Španělsko, Tottenham

Ne a ne a ne. Prostě a jednoduše, nebyl to vůbec dobrý tah, že se Soldado rozhodl opustit Valencii a jít za (ne)štěstím do londýnského Tottenhamu. Stál Kohouty 26 milionů liber, což je za šest branek za sezónu, navíc většinu z pokutového kopu, opravdu hodně. Roberto se prostě musí vrátit nejlépe zpět domů, kde bude opět hvězdou. Atletiko prý mělo zájem, ale po příchodu Mandžukiče se námluvy očividně odkládají.