Fábregas o Mourinhovi, Costovi a potřebě změnit prostředí...

Fábregas o Mourinhovi, Costovi a potřebě změnit prostředí...

Třetí klub profesionální kariéry. Druhá londýnská mise. První spolupráce s José Mourinhem. Taková je současná pozice španělského reprezentanta Cesce Fábregase na Stamford Bridge, kam se přesunul před pár týdny z Camp Nou.

Video: Newcastle naděloval, úspěšný byl i Leverkusen a Zenit

"Hodně důležité pro mě bylo, že se přestup dotáhl ještě před startem mistrovství světa. Chtěl jsem mít čistou hlavu a potřeboval jsem vědět, kde budu v příštím ročníku působit," uvedl hráč s 91 mezinárodními starty za španělskou reprezentaci.

Tři roky v Barceloně nebyly pouze procházkou růžovým sadem, byť to tak po jeho vymodleném odchodu z Emirates Stadium tři roky mohlo působit: "Jsem v nejlepším fotbalovém věku a cítil jsem, že potřebuji změnu. Dobře jsem si promyslel všechny dostupné možnosti a když jsem mluvil s trenérem Mourinhem, věděl jsem, že je Chelsea tou správnou volbou," pokračoval na stránkách profutbal.sk.

Na práci pod renomovaným portugalským stratégem se těší: "Porazit nebo hrát proti týmům Mourinha je vždycky velmi obtížné a nepříjemné. Takticky jsou na vysoké úrovni, hrají velmi disciplinovaně a manažer dokáže ze svých hráčů vyždímat maximum," chválil svého nového manažera technický středopolař.

Stejně tak je rád, že v jednom klubu narazí na svého reprezentačního spoluhráče, jenž se na ostrovy stejně jako on přesunul letos v létě: "Diego Costa předvedl v posledních letech velký progres. V každém utkání se dokáže prosadit a pro soupeře je velkou hrozbou. Uplynulou sezónu nastupoval každé tři dny a i přes to podával konstantně výborné výkony. Umí si zaběhnout za obranu, což ulehčuje práci záložníkům jako jsem já, kteří rádi posílají dopředu "smrtící balony". Jsem si jistý, že se mu bude v Londýně dařit," uzavřel profutbalem.sk citovaný nováček na modré straně Londýna.

Mourinho: Anglie je jedinou zemí, kde 5 nebo 6 týmů může vyhrát titul