TOP 5 nejlépe placených manažerů na světě

Fotbalový svět zažil v posledních 10 letech veliký nárůst mezd jak hráčů, tak i manažerů. Jednou z hlavních příčin je příchod bohatých Rusů a šejků do evropského fotbalu. Bohatí majitelé chtějí do svého klubu přilákat nejlepší hráče a trenéry a nabízejí jim pohádkové platy. Kdo patří mezi nejlépe placené manažery v naší branži podle portálu tsmplug.com s odkazem na servery sportsbusinessdaily.com a football-espana.net?

TOP 5 nejlépe placených manažerů na světě
Reus, Torres, Blind či Cuadrado - souhrn aktuálních přestupových spekulací

5) Arsene Wenger – 239,1 milionů Kč (Arsenal)

Dlouholetý manažer kanonýrů z Londýna je pátým nejlépe placeným manažerem na světě. Arsenal si může dovolit platit svého manažera, protože je dlouhodobě ekonomicky stabilním klubem. V roce 2012 vykázal klub zisk před zdaněním v hodnotě 36,6m liber a roce 2013 to bylo 6,7m liber. Říká se, že vlastněním fotbalového klubu se nedají vydělávat veliké peníze, a proto mnoho špičkových klubů může ekonomickou kondici Arsenalu pouze obdivovat.

[break]
Kdo v Premier League by měl opustit klub a hledat štěstí jinde?

4) Louis van Gaal - 243 milionů Kč (Manchester United)

Nový kouč Rudých ďáblů prokázal svoji taktickou vyspělost a variabilitu na předešlém mistrovství světa v Brazílii, kde dovedl národní výběr Nizozemska k bronzovým medailím. Van Gaal se už pevně ujal otěží na Old Trafford a snaží se přebudovat kádr slavného klubu, který zažil odstrašující sezonu a bude chybět v evropských pohárech. 243 milionů ročně (van Gaal má kontrakt na tři roky) se jeví jako nejlepší investice, kterou Manchester v posledních letech udělal.

[break]
V hlavní roli: Klose, Kroos, Shaqiri, Messi, Neuer či Giggs

3) Marcelo Lippi - 289,4 milionů Kč (Guangzhou)

Poněkud překvapivý člen našeho seznamu. Marcelo Lippi, trenérský matador, se uchýlil do fotbalového ústraní, když se chopil kormidla čínského Guangzhou Evergrande, kde působí od roku 2012. S klubem dokázal vyhrát Čínskou Super Ligu (2012, 2013), Čínský FA Cup (2012) a Ligu mistrů AFC (2013). S Lippiho službami jsou v klubu spokojení a italský mistr světa z roku 2006 má v Číně platný kontrakt do roku 2017.

[break]
20 nejlepších klasických útočníků aktuálního fotbalového světa

2) José Mourinho - 290,4 milionů Kč (Chelsea)

Tohoto manažera netřeba dlouze představovat. Kontroverzní trenér je mnohými fanoušky i experty považován za nejlepšího trenéra na světě. Výčet jeho trofejí je vskutku obdivuhodný. Po svém návratu na Stamford Bridge je The Special One druhým nejlépe placeným koučem planety. Může za to vděčit jak svým nezpochybnitelným trenérským kvalitám, tak i svým nadstandardním vztahům s Romanem Abramovičem, který Mourinha platí.

[break]
4 důvody, proč bude Němcům chybět kapitán Lahm

1)Pep Guardiola - 513,6 milionů Kč (Bayern)

Nejlépe placeným koučem planety je Pep Guardiola. V čele žebříčku se drží s ohromným náskokem na José Mourinha. Katalánec bere ročně o 223,2m Kč více. Guardiola koučuje svůj teprve třetí klub. Bavorský gigant si vloni v předstihu zajistil Guardiolovy služby a to i přesto, že klub pod vedením Juppa Heynckese vyhrál skoro vše, co vyhrát šlo. Od Guardioly se očekávalo, že vylepší už tak dobrý herní projev Bayernu. Bayern sice v Bundeslize dominoval, ale na evropské scéně zůstal za očekáváním.

[img id="44807"]