Šílený a nemorální Real? Netvrďte hlouposti, hájí se Pérez

Real Madrid zdobí už deset let v řadě status nejlépe vydělávajícího klubu světa, jehož obrat pravidelně překračuje 500 milionů eur ročně. Jeho současná hodnota je odhadována na 3,3 miliardy dolarů.

Šílený a nemorální Real? Netvrďte hlouposti, hájí se Pérez
Fábregas o Mourinhovi, Costovi a potřebě změnit prostředí...

Vítěz Ligy mistrů ale splácí velké úvery a na daních dluží miliony eur. Britský list The Guardian napsal, že by mělo jít o částku okolo 500 milionů eur.

V první desítce nejdražších přestupů přitom Real figuruje hned pětkrát a zatím naposledy zacílil Jamesem Rodríguezem z Monaka, který byl představen tento týden a v královském klubu z hlavního města bude oblékat dres číslo 10, který dříve patřil Mesutu Özilovi. Navíc přišli i Kroos, Navas a stále je zmiňován také možný transfer Radamela Falcaa, jenž by také nepřišel zrovna za hubičku.

Reus, Torres, Blind či Cuadrado - souhrn aktuálních přestupových spekulací

Prezident Florentino Pérez si ale pořád jede svou: "Když slyším, že jsou naše investice šílené a nemorální, vůbec mi to nevadí. Pouze to ukazuje na to, že lidé, kteří tvrdí takové hlouposti, jsou ignoranti. Vymysleli jsme velkolepý projekt a chápu, že nám všichni závidí. Věřte mi však, že je všechno promyšlené," obhajoval se sme.sk citovaný první muž "Bílého baletu", který za posledních jedenáct let napumpoval do posil více než 800 milionů eur.

Jeho obhajoba však kritiky neuspokojuje: "Objevili jsme věci, které prezident nevysvětlil. Pérez uznává pouze dluhy vůči bankám, které by měly být 90 milionů eur. Real má však i jiné pohledávky. Celkově za 541 milionů eur, což je dvojnásobek částky, kterou měl klub před jeho nástupem," citoval portál sme.sk slova šéfa Združení madridských hodnot Carlose Mendozy.

TOP 5 nejlépe placených manažerů na světě