Kotal nechce říkat to, co všichni. Jaké cíle tedy Brno má?

Pokud jde o výsledky z posledních dnů a týdnů, je jasné, že za sebou Zbrojovka Brno nemá nejvydařenější letní přípravu v historii, ovšem vedení je i tak přesvědčeno, že čeká druhé největší město České republiky klidná sezóna.

Kotal nechce říkat to, co všichni. Jaké cíle tedy Brno má?
Poborského přání? Klidný střed a usazení v první lize...

"Načínám v Brně třetí sezonu a jdu do ní s vnitřním přesvědčením, že to bude klidný rok. Kádr jsme v rámci možností stabilizovali a je vedený zkušeným trenérem, který mu za necelý rok vtiskl tvář. Výsledky vnímá veřejnost jako neúspěch, ale pro nás je důležité, že jsme prokázali konkurenceschopnost se silnými týmy, preferujícími různé styly hry," citovaly stránky synotliga.cz slova sportovní ředitele Zbrojovky Zdeňka Kudely.

Letní výsledky neznepokojují ani samotného kouče: "Vše proběhlo dle plánu. Kádr jsme doplnili, škoda jen, že se Fabián Slančík zranil a nemůže v úvodních kolech prokázat, co v něm je. To čekáme od Sýkory, který se v přípravě jevil dobře, ale více jej samozřejmě prověří ligová soutěž. Jakuba Jugase považuji za hotového hráče,“ pokračoval na oficiálních stránkách nejvyšší české soutěže trenér Václav Kotal.

Stále je ale na čem pracovat. Co tým z moravské metropole aktuálně trápí nejvíce? "Efektivita a realizace šancí, které si vytvoříme. Věříme, že nám pomůže uzdravený Marković. Na jaře se nám dařilo nalézat slabiny soupeřů a využívat je, v tom chceme pokračovat. Naším cílem je klidný střed tabulky, ale to říkají všechny týmy, které nemají ambice hrát poháry. Ale hlavně chceme, aby náš fotbal byl atraktivní a dalo se na něj dívat,“ zakončil Kotal, který bude chtít v prvním kole proti posílenému Baumitu Jablonec ukázat, že své mužstvo připravil dobře.

V Liberci dostanou šanci všichni. Slovák nechce, aby se někdo cítil zbytečný