Van Gaal hledá pravého beka, zde je pět možných adeptů!

Manchester United má za sebou úvodní duel letní přípravy, v USA si poradil s LA Galaxy až překvapivě hladce, když zvítězil 7:0. Pod novým koučem Van Gaalem nastoupili „Red Devils“ v novém rozestavení, jehož premiéra se holandskému stratégovi vydařila, i přesto by Van Gaal chtěl do týmu přivést další posily, jedním z jeho dalších přestupových cílů by mělo být angažování nového pravého obránce.

Van Gaal hledá pravého beka, zde je pět možných adeptů!
Hit Manchester - Real má vidět nejvyšší návštěva v historii USA


Server caughtoffside.com dal dohromady pětici fotbalistů, kteří by na Old Trafford mohli na pozici pravého obránce přijít. Dle některých zdrojů totiž nový manažer není spokojen s Rafaelem, jenž pravého obránce v Manchesteru stabilně hrával. Pravý kraj obrany zná také Chris Smalling, který se však komfortněji cítí ve střed obrany, Antonio Valencia má zase až přílišné ofenzivní choutky.

Mauricio Isla (Juventus)

První eventuální posilou na pozici pravého brak by pro Van Gaala mohl být Mauricio Isla. Hráč Juventusu byl v létě spojován s Newcastlem, Atléticem Madrid či Southamptonem. Pro Van Gaala by se však chilský reprezentant mohl stát ideálním mužem do jeho nového herního systému v Manchesteru United.
[break]United a Citizens rozebrali americké kluby, Blues v Rakousku nepřesvědčili

Branislav Ivanovič (Chelsea)

Méně pravděpodobná varianta. Zkušený srbský obránce však může přijít na Stamford Bridge o své místo, a tak by pro něj přestup k rivalům z Manchesteru nemusel být na škodu. Chelsea totiž bude stavět kraje obrany na nově příchozím Filipe Luisovi a stálici z minulé sezony Cesaru Azpilicuetovi.
[break]TOP 5 nejlépe placených manažerů na světě

Calum Chambers (Southampton)

Další příchod teenagera ze Southamptonu? I to je možné. Manchesteru United již letos podepsal levého obránce Luka Shawa, druhý kraj obrany by mohl patřit Calumu Chambersovi. Vysoce ceněný bek by mohl zapadnout do Van Gaalovy politiky mladých hráčů. Shaw, Herrera nebo právě on by mohli na Old Trafford tvořit první tým nejméně celou příští dekádu.
[break]Pět nejdražších přestupů hráčů nad 30 let

Dani Alves (Barcelona)

Zkušený brazilský obránce patří, i přes nevydařený světový šampionát, kde jej v průběhu turnaje vystřídal na pravém kraji obrany Maicon, k nejlepším moderním bekům současné doby. Bývalý hráč Sevilly by mohl zapadnout do kteréhokoliv klubu, včetně Manchesteru United.
[break]Největší fotbalové svatostánky světa


Juan Cuardado (Fiorentina)

Manchester se již v letošním přestupovém období na služby kolumbijského křídelníka dotazoval. Cuardado sice není čistokrevným obráncem, ve Van Gaalově stylu 5-3-2 by to ovšem nemuselo tolik vadit. Kolumbijský reprezentant si navíc v minulosti tuto pozici již ozkoušel, pro Manchester United by se navíc s jeho koupí nabízelo také mnoho ofenzivních variant.