Liberec postupuje dál, Košice doma porazil 3:0

Liberec postupuje dál, Košice doma porazil 3:0

Liberečtí fotbalisté zvládli dvojzápas s Košicemi a v Evropské lize postupují dál. Po těsné výhře 1:0 na Slovensku zvládli svěřenci trenéra Samuela Slováka i odvetný zápas na stadionu U Nisy, kde zvítězili 3:0. O branky libereckých se postarali Tomáš Ďubek, Dzon Delarge a Josef Šural.

Synot ligu čekají po vzoru NHL či NBA i dovednostní soutěže!

Liberec vstoupil do zápasu lépe, již v úvodní desetiminutovce se mu podařil Hamuľakovo vstřelit gól, kvůli ofsajdu však neplatil. Poté měly dobré příležitosti hráči Košic. Skvašík ani Viazanko se ovšem neprosadili.

Druhý poločas už byl v režii domácích. V 54. minutě otevřel skóre hlavou Tomáš Ďubek, v 81. minutě zavěsil nechytatelně Dzon Delarge a v samotném závěru pojistil vítězství Liberce také Josef Šural. Košice měly ve druhé půli možnost vyrovnání, Ostojič však za stavu 1:0 pro domácí nastřelil jen tyč.

Liberec se může radovat z postupu do dalšího předkola Evropské ligy, v něm čeká na Severočechy rumunský soupeř - Astra Giurgiu.

Evropská liga - 2. předkolo:


Slovan Liberec - Košice 3:0 (0:0)

Branky: 54. Ďubek, 81. Delarge, 90. Šural

Sestava Liberce: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Karišik, Fleišman (C) - Šural, Sackey, Pavelka - Ďubek (84. Hadaščok) - Delarge (86. Kolár), Hamuľak (75. Luckassen).

Sestava Košic:Tofiloski - Kavka, Basista, Ostojič - Korijkov, Šinglár (C) (76. Novák) - Viazanko (67. Pačinda), Bukata, Sekulič - Skvašík (67. Haskič), Diaby.

Malmö? Ne nadarmo vede švédskou ligu, varuje Lavička