Uhrin: Petrolul Ploješť by i v české lize hrál o čelo tabulky

Plzeňský stratég Dušan Uhrin, jenž je po nevydařeném vstupu do ročníku spojován s předčasným odchodem z Doosan arény, uvedl, že kdyby se měl soustředit na to, co vychází v médiích, tak by vůbec nemohl dělat fotbal.

Uhrin: Petrolul Ploješť by i v české lize hrál o čelo tabulky
Plzni bude chybět Rajtoral. Jak si pomohou Viktoria a Liberec?

Viktoria se ve čtvrtek večer představí v Rumunsku, kde si Uhrin udělal jména v Temešváru a Kluži: "I proto se tam těším, ale já tam jedu především pracovat. Chci si odvést co nejlepší výsledek do odvety. To znamená vstřelit gól a pokud možno vyhrát," pronesl někdejší kouč Dinama Tbilisi či Mladé Boleslavi na aktualne.cz.

Petrolul Pjoješť zaznamenal podle jeho slov v posledních letech výkonností vzestup. Někdejší útočník Chelsea a čtyřnásobný nejlepší rumunský hráč roku Adrian Mutu v jeho dresu ostatně nehraje náhodou: "Za mě ten klub hrál ve druhé lize nebo o záchranu. Teď už je to velmi silný tým, který by i v české lize hrál o čelo tabulky. Je to mužstvo vyloženě technické, hraje útočný fotbal, proto musíme hrát ze zabezpečené obrany a těžit z protiútoků, při kterých mají slabiny. Musíme k nim rychle přistupovat a být agresivní. A největší hrozby? Mutu už má sice vyšší věk, ale je to pořád kvalitní hráč. Má obrovské renomé, je silný v soubojích, umí vystřelit z dálky a ve vápně je nebezpečný, navíc má něco za sebou. Ale dát si musíme i na Teixeiru, Albína, Tamuze a další," zakončil serverem aktualne.cz citovaný kouč ze Štruncových sadů.

Životní forma Lafaty? Myslím, že ne, tvrdí kapitán Sparty