V Budějovicích nehrál, teď prodloužil smlouvu s Chelsea!

Chorvatský brankář Matej Delač, jenž strávil necelou sezonu 2011-2012 na hostování v Dynamu Čecké Budějovice, prodloužil smlouvu s londýnskou Chelsea. Jedenadvacetiletý talent je hráčem „Blues“ již od roku 2010, v týmu, jenž v současné době vede Portugalec Mourinho, si však vzhledem k velké konkurenci a problémy s pracovním povolením v soutěžním zápase zatím nezachytal.

V Budějovicích nehrál, teď prodloužil smlouvu s Chelsea!
Jarolím: Letošní Lyon bude silnější, než v předchozí sezóně

Matej Delač se narodil v roce 1992 na území Bosny a Hercegoviny. Odchovanec Interu Zapresič však od patnácti let reprezentuje v mládežnických kategoriích Chorvatsko. V roce 2009 si Delače vyhlédla londýnská Chelsea , která s hráčem podepsala předběžnou smlouvu, v létě roku 2010 se Delač stal oficiálně hráčem klubu ze Stamford Bridge.

Ihned putoval na hostování do Vitesse, kde si však nezachytal. Větší herní vytížení se mu nedostalo ani v českobudějovickém Dynamu, v němž působil během necelé sezony 2011-2012. Dále Delač působil v portugalském klubu Vitória de Giumaraes.

V roce 2013 se vrátil zpět do mateřského Interu Zapresič a dále pokračoval po hostováních ve Vojvodině i Sarajevu. Letní přípravu strávil Delač spolu s prvním týmem Chelsea, je však jasné, že přes brankářské hvězdy Thibauta Courtoise a Petra Čecha se nemůže dostat. V klubu navíc zůstává i zkušený Australan Schwarzer.

„Smlouva mi sice skončila, ale podepsal jsem v Chelsea na další dva roky,“ uvedl sám Delač pro Sportske Novosti.

„V Chelsea nicméně nezůstanu, neboť jsem nedostal pracovní povolení. Další rok tak strávím na hostování, zatím však nevím, kam půjdu,“ pokračoval mladík, „je zde několik možností, uvidíme, co z toho bude. Nyní jsem však šťastný, že mohu být s prvním týmem Chelsea.“

5 prozatímních nejlepších nákupů v Premier League