Horváth: Promluvili jsme si dostatečně důrazně, aby to bylo na hřišti vidět

Horváth: Promluvili jsme si dostatečně důrazně, aby to bylo na hřišti vidět

Pavel Horváth na tiskové konferenci před zápasem s FC Petrolul Ploješť prozradil, že trenér Dušan Uhrin měl z losu velkou radost. Samotným hráčům to bylo podle jeho názoru jedno, protože si stejně nemohou vybírat.

Jarolím: Letošní Lyon bude silnější, než v předchozí sezóně

Plzeň může hřát fakt, že až na Lokeren Viktoria nikdy v předkolech evropských pohárů neprohrála: "Statistika je hezká, ale my ji musíme potvrdit na hřišti. Pokud nedotáhneme zápas s Ploještí do postupového závěru, tak nám bude statistika k ničemu. Za poslední roky jsme načerpali zkušenosti z evropských pohárů a já věřím, že je využijeme,“ uvedl devětatřicetiletý veterán.

Bývalý záložník Slavie, Teplic, Sparty, Galatasaraye či Sportingu současně uvedl, že si musela kabina po nepodařeném vstupu do soutěžního ročníku opakovaně důrazně promluvit: "Po obou předešlých zápasech jsme si promluvili v šatně a měli jsme důkladný rozbor. Musíme přidat na důrazu ve hře. V pohárových zápasech se počítá každý gól a nebylo by dobré jet domů se ztrátou. Myslím si, že jsme si promluvili dostatečně důrazně, aby to bylo vidět už ve čtvrtek na hřišti," pokračovala na webu fcviktoria.cz plzeňská desítka.

Horváth ve své kariéře narazil na rumunského soupeře jednou. Tehdy hrál za Slavii, která hrála s týmem Steaua Bukurešť a on jí k postupu pomohl gólem i asistencemi. Jaký výsledek by bral ve čtvrtek v Rumunsku? "Jakoukoliv výhru. Třeba pět nula by se mi líbilo," zakončil s úsměvem.

Jaké penaltové specialisty nabídla česká první liga?