Gerrard: Suárez má to, co si zasloužil

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard ranil fanoušky Arsenalu, když prohlásil, že uruguayský kanonýr Luis Suárez by byl pro celek z Londýna až příliš dobrý. Nejlepší střelec loňského ročníku anglické Premier League se před pár týdny přestěhoval z Anglie do Španělska, kde bude hájit barvy slavné Barcelony.

Gerrard: Suárez má to, co si zasloužil
„Jeho snem od té doby, co přišel do Liverpoolu, bylo hrát za Real Madrid nebo Barcelonu. Před rokem jsem s ním mluvil a se vším respektem k němu jsem řekl, aby nechodil do Arsenalu. Pro ten byl totiž až příliš dobrý,“ cituje Gerrarda tribalfootball.com.

„Řekl jsem mu, že když dá za Liverpool třicet gólů a bude hráčem roku, tak se pro něj (Real Madrid a Barcelona) vrátí,“ pokračoval Gerrard, jenž se tehdy projevil jako zdatný prorok. Gerrard totiž nasázel do sítí soupeřů v anglické lize jedenatřicet branek a to přitom zdaleka neodehrál všechny zápasy.

„Z vlastní zkušenosti jsem věděl, že když podáváte dobré výkony, tak se o vás velké kluby zajímají stále dokola a dokola. Bylo mi tedy jasné, že nabídky na Luise opět přijdou. Jsem rád, že celému Liverpoolu Luis dopřál ještě jeden rok, ve kterém byl opět vynikající,“ prozradil velezkušený záložník.

Gerrardovým snem bylo vždy hrát za Liverpool a to se mu bohatě splnilo. „Zahraniční hráči však sní o Realu nebo Barceloně, to je fakt a s tím se nedá nic dělat,“ smutnil čtyřiatřicetiletý borec, jenž by těžko překousl případný Suárezův odchod do Arsenalu. „To bych byl opravdu velmi zklamaný. Smutný jsem i nyní, ale zároveň vím, že Luis je šťastný, a že je tam, kde si zaslouží být,“ řekl.

Kdo by měl v nejbližší době opustit Anfield Road?