Matič potvrdil velké sebevědomí Chelsea, která sní o titulu

Matič potvrdil velké sebevědomí Chelsea, která sní o titulu

Třináctinásobný reprezentant Srbska Nemanja Matič už v Chelsea jednou byl. V roce 2011 ale ještě kvůli malému hernímu vytížení přivítal přestup do Benfiky, odkud ho v úvodu letošního roku "Blues" opět vykupovali za pětkrát vyšší cenu, než ho prodávali (25 milionů eur).

Courtois vzdal hold Čechovi

Tým ze Stamford Bridge se v minulé edici umístila na třetí pozici se čtyřbodovým mankem na mistrovské Citizens: "Minulá sezóna pro nás byla náročná. V menších zápasech jsme poztráceli body a dokonce i na domácí půdě, což pak rozhodlo o našem neúspěchu. Nyní se těmto chybám pokusíme vyhnout. Věřím, že jsme se dostatečně poučili," uvedl bývalý hráč Košic či Benfiky Lisabon, jehož slova citoval portál profutbal.sk a na mysli měl zejména zápasy s týmy typy Sunderlandu, Crystal Palace či Aston Villou.

Ve druhých letech Mourinhova panování se jeho výběrům daří a věří si proto i všichni hráči čtyřnásobného anglického šampiona: "Před novým ročníkem jsme velmi sebevědomí. Chelsea je v dobré formě a chce vyhrát titul. Víme, co máme dělat a jsme připraveni na všechno. Vyhrát ligu se pokusí šest nebo sedm týmů, takže to bude těžké, my jsme ale silní a jsem přesvědčen o tom, že budeme bojovat až do samotného finiše," pokračoval profutbalem.sk citovaný záložník, jenž v pátek 1. srpna oslavil šestadvacáté narozeniny.

A co ho k tomuto názoru vede? "Změnilo se hodně věcí. Aktuálně hrajeme jiným stylem. současné mužstvo je o hodně mladší. Máme skvělého manažera a věříme, že můžeme dosáhnout úspěchu. Tento tým podle mě čeká velká budoucnost," uzavřel na stránkách profutbal.sk vytáhlý středopolař s minulostí ve Vitesse Arnhem.

Velké přestupy Chelsea z éry před nástupem Abramoviče

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.