Pětice skvělých hráčů, kteří museli po zraněních ukončit kariéru

Pětice skvělých hráčů, kteří museli po zraněních ukončit kariéru

Že je fotbal tvrdým sportem, o tom se nemusíme bavit. Zranění jsou na denním pořádku. Díky bohu většinou slabšího rázu, občas se ale jedná o zranění způsobené likvidačním faulem, a to pak kolikrát stojí za to. Samozřejmě, fraktury na nespočet způsobů mnohdy hráče naprosto odrovná. Postiženému pak většinou nezbývá, než ukončit předčasně kariéru. Třeba jako těchto pěti hráčů:

6 potencionálních záložníků United, pokud nezískají Vidala

5. Ben Collet, Manchester United

Letos teprve třicetiletý hráč nehraje už sedm let. Ale, od jeho pouhých devatenácti se tomu nedá říkat hraní. V roce 2003, kdy jej Ferguson povolal k zápasu rezervního týmu proti Middlesbrough, Gary Smith mu na zlomil nadvakrát.

Ben se snažil do fotbalového cyklu zapojit, ale po třech letech léčení v United anglickou ligu zabalil a vydal se na Nový Zéland. Tam za dva tamní celky odehrál 50 zápasů a posléze definitivně ukončil kariéru.

Zničená kariéra mladého chlapce vyšla Garyho Smítne draho, u soudu musel uhradit kompenzaci ve výši 4,5 milionů liber. Gary Neville a spol. totiž u soudu přiznali, že hráč měl vysoký potenciál hrát v základu A týmu.

[break]
Kdo bude vládnout střelcům Premier League?

4. Dean Ashton, West Ham United

Dean neměl takovou smůlu jako jeho vrstevník Ben, kariéru byl však nucen ukončit v absolutním rozkvětu. Hvězda Norwiche City měla namířeno hodně vysoko, v roce 2006 přestoupila do West Hamu za 7.25 milionů liber. Okamžitě se prosadil a dokonce figuroval v nominaci na MS v Německu, kde nakonec nejel.

Po šampionátu na srazy stále jezdil, až ho na tréninku zranil Shaun Wright Philips. Kotník m odrovnal natolik, že i když se ještě vrátil, vydržel jen dva necelé roky a pro vysoký počet zranění musel ukončit kariéru. Z fotbalové asociace vytloukl 10.5 mega a v šestadvaceti vyhlásil důchod.

[break]
25 památečních výroků, které zdobí MS v Brazílii

3.Luc Nilis, Aston Villa

Šest let kraloval v nizozemském PSV a když se konečně na přelomu století rozhodl odejít do ciziny, neodkopal víc než tři zápasy a skončil. Premier League je holt tvrdá liga a na Ipswich určitě nerad vzpomíná.

V souboji s brankářem Richardem Wrightem dostal kopačkami opravdu nešťastně a jen pár okamžiků po krvavé řežbě si sám v duchu mohl konstatovat vážný problém. Pravá holeň byla na padrť a taktak že držela k noze.

Nilis měl už 33 let a s ukončením kariéry ani chvíli neotálel. Nejlepší spoluhráč Ronalda a van Nisterlooye tak s fotbalem skončil v ne zrovna radostném pojetí.

[break]
Video: Chelsea vyhořela s Werderem Brémy, Arsenal skolil Falcao

2. Alf Inge-Haaland, Manchester City

Norský reprezentační exkalibr dal fotbalu vale v roce 2003 v anglickém Manchesteru. Do Citizen přišel jako velká posila z Leeds United, po příchodu odehrál sezónu a na jejím samotném konci mu Keane ukončil kariéru

Legenda Red devils mu způsobila velmi ošklivé zranění kolena. Odůvodnil to jasně, mstil se za čtyři roky starý faul Haalanda, kvůli kterému Keane nemohl rok hrát.

Dva roky Haaland konec kariéry odkládal, zranění ale bylo natolik destruktivní, že se nikdy nevrátil zpět do formy, v jaké figuroval jedinou sezónu u City.

[break]
Konec Casillase v Realu? Na Santiago Bernabéu přichází Navas

1. David Bust

Jménem ne až tak slavná osobnost, ale v městečku jménem Coventry vám ihned řeknou o koho se jedná. Hrál totiž za ně před 18 lety a proslavil se nejen perfektní obranou hrou, ale hlavně nezapomenutelným zápasem proti Manchesteru United.

Po dvou minutách si jej na nože nabral Denis Irwin a Bryan McClair. A zlomená holeň i lýtko bylo na světě. Podívaná, která se naskytla přihlížejícím na hřišti je označována za nejhorší v dějinách. Hráč dokonce o nohu málem přišel, zachránit se jí podařilo na poslední chvíli. Není tak divu, že se přímo na hřišti udělalo nevolno několika hráčům včetně Petera Smeichela.