Horník zažil dobrý start a říká: Čeká nás opravdu hodně práce

Staronový generální manažer Viktorie Žižkov Ivan Horník má za sebou úspěšný start do Fotbalové národní ligy. Jeho klub totiž porazil největšího kandidáta na postup do Synot Ligy Sigmu Olomouc a přihlížela tomu druhá nejvyšší návštěva kola, s tím, že v ochozech nechyběli ani Pavel Vrba, Dušan Fitzel, Miroslav Pelta, Jaroslav Starka či Horst Siegl.

Horník zažil dobrý start a říká: Čeká nás opravdu hodně práce
Nejlépe placení čeští sportovci? Žebříčku kralují Čech a Rosický

"Do klubu jsem se vrátil velmi rád, ale je jasné, že dnes už je to jiná Viktorka. Tehdy jsme hráli poháry a nyní je mužstvo ve druhé lize. Společnou prací chceme klub po sportovní stránce posunout a to od mládeže až po A mužstvo. Také proto bylo vedení mládežnických kategorií svěřeno do rukou zkušeného Václava Hradeckého. Já osobně fotbalem žiji, dělám ho dlouho a věřím, že se nám to podaří," uvedl na webu fkvz.cz známý fotbalový bafuňář s minulostí v Chomutově, Bohemians i Spartě.

Po prvních týdnech ve funkci již poznal sílu a možnosti soudobého Žižkova: "Je jasné, že Viktorka potřebuje posílit i po stránce ekonomické a sport s tím velmi úzce souvisí. Čeká nás tedy opravdu hodně práce. Naše ekonomická situace je taková, jaká je, takže pro nový soutěžní ročník máme hodně mladých hráčů. Například v přípravě proti Bohemians 1905 byl věkový průměr naší sestavy 21,7 let a zápas jsme zvládli nejen herně, ale i výsledkově. Proti minulé sezóně došlo také ke změnám v kádru. Osm hráčů odešlo, osm nových přišlo, ale vypadá to, že to funguje. Je to ekonomicky úsporné řešení a zdá se, že efektivní. Doufám, že tento trend bude pokračovat," pokračoval muž, jenž se pod televizní věž vrátil po vypršení desetiletého trestu.

Vraťte nám Novu, Slovak Sport TV k..ví fotbal!

O postupu mezi elitních 16 klubů České republiky proto nemluví. Minimálně nahlas: "Hlavním cílem je stabilizovat ekonomickou situaci. To má teď přednost před sportovní stránkou. Chceme se prezentovat zajímavým fotbalem, mít herní systém a způsob hry, který bude pro diváka zajímavý. Kouč Trpišovský je mladý ambiciózní trenér a máme podobnou fotbalovou filosofii. To mne baví a chceme společně pracovat na dobrém herním projevu týmu. Jaké umístění přinese, uvidíme v průběhu soutěže," doplnil na klubovém webu žižkovský funkcionář.

Kalvodova Sigma v Praze padla 2:1 a manažer byl po závěrečném hvizdu spokojený: "Jsme opravdu šťastni, že se nám vstup do sezóny proti takto silnému soupeři vydařil. Jsem nesmírně spokojen, že jsem se rozhodl vrátit do Viktorky a nyní jsme i s mladým mužstvem dokázali porazit Olomouc. Těší mě to hlavně za naše všechny hráče, kteří se k zápasu postavili skvěle. Šli jsme do utkání s tím, že nemáme co ztratit a kluci makali naplno a vítězství si na trávníku oddřeli. Všem gratuluji a také děkuji divákům. Návštěva byla velmi slušná,“ konstatoval spokojený manažer Viktorky," zakončil na stránkách fkvz.cz Horník, jehož klub bude v neděli dopoledne proti Pardubicím tentokráte v roli favorita.

TOP 10 nejemotivnějších derby na světě