Sklenění muži anglické ligy anebo Ti, kteří se pokusí vzkřísit po zraněních

Zranění jsou ve fotbale velmi častá a kolikrát brzdí, či ničí perfektním talentům kariéru. Kolikrát se tak může tvrdit, že vrcholovým sportem k invaliditě, než ku zdraví. Je to zcela pochopitelné, nároky na profesionální úrovni stoupají neskutečným tempem a fyzické uzpůsobilosti člověka na to holt nemají. U některých tato filozofie sedí přesně. Podívejme se například na čtveřici nynějších fotbalistů Premier League, kteří věčně marodí.

Sklenění muži anglické ligy anebo Ti, kteří se pokusí vzkřísit po zraněních

TOP 5 největších českých talentů do devatenácti let


1. Charles N´Zogbia (Aston Villa)


Francouzský rodák zatím nepoznal vůni francouzské Ligue 1, jelikož už jako mladík opustil Le Havre a vydal se na sever Anglie, do Newcastlu. V roce 2004, kdy mu bylo ani ne 18, debutoval v Premier League a během následujících pěti let se stal důležitou součástí zálohy Strak.

Po sestupu do druhé ligy klub opustil a štěstí našel ve Wiganu, kde odkopal dvě sezóny a vstřelil hezkých patnáct gólů. Ale Wigan byl pro Charlese malý, vydal se proto do Aston Villy. Kolik tak asi stál? Deset milionů liber.

U Villans však rok od roku jeho výkonnost klesá rapidním způsobem. A to hlavně kvůli zranění, kterým N´Zogbia prochází. Po vyléčeném stehenním svalu si loni na dovolené zranil achilovku a od té doby nehraje. Nyní jej čeká konečně návrat na zelený pažit. Dostane se do takové formy, že rozšíří dva starty ve francouzské reprezentaci? V osmadvaceti letech má nejvyšší čas.

[break]

TOP 10 nejemotivnějších derby na světě


2. Erik Lamela (Tottenham Hotspur)


S velkou pompou přišel Lamela do Tottenhamu a zatím se stěhování z AS Řím moc nevydařilo. Navíc, do Anglie odešel po úžasné sezóně, ve které jako křídlo vsítil l5 gólů v Serii A.

Erik patří mezi luxusní tovar argentinské školy, ta jeho služby řádně využívá. Má už šest startů za dospělé. Debut u reprezentace zažil před třemi lety proti Paraguayi.

Lamela není vůbec levné zboží. Kohouti za něj museli zaplatit neskutečných 30 milionů liber. Odehrál devět zápasů a šlus. Lehká zranění jej provázela po celou sezónu, až mu v únoru rupl stehenní sval a od té doby marodí. V ročníku 2014/2015 chce konečně roztrhat gólový pytel a zdráv si užít pořádně anglické soutěže.

[break]

5 možných budoucích hvězd z různých koutů světa


3. Jores Okore (Aston Villa)


Stejně jako Lamela je i Okore posilou loňské sezóny. Jednadvacetiletý fotbalista zaujal skauty Aston Villy perfektní obrannou hrou na pozici stopera v dánském klubu Nordsjaelland.

Za tři sezóny odehrál 65 zápasů a byl i u senzačního postupu do Ligy mistrů, kde dánský klub uhrál jeden bod za remízu s Juventusem. Okore měl na perfektním výsledku velký podíl.

Své místečko má i u reprezentace, kde byl povolán na sedm štací. Aston Villa za něj vytasila čtyři miliony liber a Okore pln nadšení odcestoval do Premier League. Zklamání přišlo záhy, kdy se vlezl do sestavy jen třikrát kvůli devítiměsíčnímu zranění koleních vazů. Do nové sezóny je ale fit a můžeme se těšit na defenzivní krásu vycházející hvězdy.

[break]

Nejlépe placení čeští sportovci? Žebříčku kralují Čech a Rosický


4. Ashley Young (Manchester United)


Aston Villa je v tomto článku zmíněna již několikrát, a tak kapitolu ukončíme Ashley Youngem, který se proslavil v birminghamském klubu natolik, že zaujal Alexe Fergusona a v roce 2011 odešel do Manchesteru United.
Právě pod slavným Sirem nasbíral nejvíc startů, David Moyes mu ale příliš nevěřil a zápasovou zátěž mu snížil. Na hřišti se tak neobjevoval a patnáct milionů liber spíš nechal sedět na lavičce.

Není se čemu divit, že u Moyese nezabodoval, jelikož častá zranění neumožňovala Youngovi plně se prosadit. Letos se od něj očekává absolutní vyléčení a konečně uvidíme ofenzivní galashow anglického borce.