5 největších útočníků, kteří se nesmazatelně vryli do historie

Nahlédněme trochu do učebnic dějepisu, do dob, které už s dnešní hrou nemají tolik společného, neboť i tento sport se rychle vyvíjí. Podívejme se na nejlepší útočníky historie, kteří se nesmazatelně zapsali svou hrou nejen na klubové a pohárové úrovni, ale svou reprezentaci táhli k velkým úspěchům, o kterých se ještě další roky bude vyprávět. Samozřejmě, že se v našem žebříčku objevují i tváře, které stále působí na trávníku a třeba je ještě čeká všechno v letech příštích. Přibližme si pět největších útočníků historie.

5 největších útočníků, kteří se nesmazatelně vryli do historie

Největší talenti v týmech účastníků Ligy mistrů - část první


5. Josef Bican (Československo)


Mezi jeho největší úspěch patří 4. místo na MS v roce 1934 tehdy ještě v barvách rakouské reprezentace. Publiku vždy předváděl to nejlepší, co uměl – střílet branky. Údajně jich za celou svou kariéru v oficiálních zápasech střelil nejméně 805. Díky předválečné době a následnému celosvětovému konfliktu nemohl naplno uspět v českém dresu. Ikona pražské Slavie, na kterou nezapomenou ani roky po jeho smrti.

[break]Real Madrid: Pravděpodobná jedenáctka pro sezónu 2014/2015

4. Eusébio (Portugalsko)


Začátkem roku oběhla fotbalový svět tragická zpráva. Portugalský útočník Eusébio 5. ledna zemřel na srdeční selhání v nedožitých 72 let. Slavný rodák z Mosambiku, který bral bronz na MS v roce 1966. Během své bohaté kariéry nastřílel v 745 zápasech neuvěřitelných 733 branek. 15 let oblékal dres Benfiky. V roce 1965 vyhrál Zlatý míč a rok později se stal na MS v Anglii s devíti zásahy nejlepším střelcem.

[break]TOP 5 největších českých talentů do devatenácti let

3. Johan Cruyff (Nizozemsko)


Už přes čtyřicet let se snaží hráči okopírovat Cruyffovu otočku. Právě tento trik předvedl na mistrovství světa v Západním Německu. Největšího úspěchu se dočkal na MS v roce 1974, kdy Oranjes padli až ve finále. Technicky zdatný, schopný iprovizace, pozičně flexibilní, to byl útočník malé země, která dokázala velké věci.

[break]

6 hráčů, kteří jsou na Old Trafford nepotřební


2. Lionel Messi (Argentina)


Svou rodnou Argentinu letos dovedl až do finále MS v Brazílii, kde nad jeho síly byl výběr Německa. Útočník, který se svým 169 centimetry nebudí strach, zato svými schopnostmi to vyrovnává. V Barceloně je nelepším střelcem v dějinách klubu a vyhrál s ní, co se jen dalo. 3 krát nad hlavu pozvedl trofej Ligy mistrů. K absolutní spokojenosti mu schází už jen titul mistrů světa

[break]

Konec nadvlády Bayernu? 2 důvody, proč je na tahu Borussia


1. Pelé (Brazílie)


Možná by mi mohl hned někdo zkraje oponovat, že tento Brazilec hrával i na pozici ofenzivního záložníka, nicméně útočný pud měl prostě v krvi. 3 vyhrál titul mistra světa, což prozatím nikdo nepřekonal, ani nevyrovnal. První triumf slavil v roce 1958 ve Švédsku coby sedmnáctiletý benjamínek. Už tehdy dokázal zaznamenat šest branek a stal se druhým nejlepším střelcem turnaje.

Druhého turnaje v Chile si moc neužil, neboť ho trápila zranění, ale vše si vynahradil v roce 1970 v Mexiku, kdy byl na vrcholu. 18 dlouhých let hrával v Santosu, ve kterém zaznamenal více než 1000 branek.

TOP 10 dosavadních nových posil, které obohatí anglickou ligu