TOP 5 nejlépe placených reprezentačních trenérů

TOP 5 nejlépe placených reprezentačních trenérů

Trenér italské reprezentace Antonio Conte nezůstal po odchodu z Juventusu Turín dlouho bez práce, když se záhy ujal Squadry Azzurry. Na lavičce Itálie se ovšem minimálně co do finanční stránky nebude mít vůbec zle. Pobírat totiž bude 4,6 milionů euro ročně, čímž se zařadil na druhou příčku nejlépe placených trenérů u národních týmů.

Pětačtyřicetiletý Conte slavil s Juventusem velké úspěchy, ale v létě se prestižního postu na lavičce „Staré dámy“ vzdal. Nyní již má jiné angažmá. S Itálií podepsal kontrakt na dva roky, který mu zaručí pohádkový příjem.

Nejlépe placeným trenérem u národních celků je Conteho krajan Fabio Capello, jenž u ruské reprezentace pobírá ročně 9 milionů eur. Na třetím místě je pak Roy Hodgson u Anglie s příjmem 4,5 milionů eur, čtvrtý je německý kouč Joachim Löw (2,8 milionů eur) a pátý pak Brazilec Dunga na lavičce „Kanárků“ s příjmem 2,5 milionů eur.

Velmi solidní příjem pobírá i trenér USA Jürgen Klinsmann (1,9 milionů) a jen o sto tisíc eur méně pak na účet ročně putuje kouči Francie Didieru Deschampsovi.

Juventus je bez trenéra