Mourinho: Costa umí asi 10 anglických slov, a přesto mu všichni rozumí

Trenér Chelsea José Mourinho se rozplývá nad svou letní posilou Diegem Costou. Od bývalého útočníka Atlético Madrid se očekává v úvodním utkání s Burnley mnoho. Costa má být vytouženým želízkem v ohni Blues směrem dopředu, neboť Mourinho celou minulou sezónu prahl po útočníkovi, který by konečně splňoval jeho požadavky. Že by konečně na Stamford Bridge vládl kanonýr, který vytváří i pohodu mimo trávník?

Mourinho: Costa umí asi 10 anglických slov, a přesto mu všichni rozumí

Liverpool ani Manchester City zaváhání nepřipustily


„Setkal jsem se za svou kariéru s mnoha úžasnými hráči, ale je těžké najít alespoň jednoho, který je lepší než Diego Costa,“ prohlásil Mourinho. „Ihned zapadl mezi hráče i mimo trávník. Je s ním hodně srandy. On je typ člověka, který pravděpodobně v tuto chvíli zná deset anglických slov, ale dorozumí se s každým. Nevím v jakém jazyce, ale chápe všechny a všichni mu rozumí,“ obdivuje svou novou hvězdu.

„Je to ohromně pozitivní člověk. Na hřišti je cílevědomí a chce vyhrát a v kabině je to přirozený bavič, se kterým se člověk od srdce zasměje. Jeho příchod na Stamford Bridge hodnotím jako velkou výhru, neboť se ukazuje, jak velký má charakter. Stejnou pohodu vytvářel i v madridském klubu spolu s Courtoisem. Jsem rád, je tu oba mám,“ dodává portugalský stratég na lavice Blues.

Šok: United nespasily ani Rooneyho nůžky, Arsenal vydřel výhru v nastavení