Plzeň doma deklasovala zcela odevzdané Votroky

Plzeň se vyšvihla po třetím kole na vedoucí příčku tabulky Synot ligy. V domácím utkání pod novým trenérem Koubkem deklasovala Hradec Králové 4:0, když se o branky postaral Limberský, Chramosta, Pilař a Petržela. Právě pro Václava Pilaře bylo utkání zajímavé z důvodu, že do první ligy nakoukl právě v dresu Votroků.

Šok z kabiny Liberce. Rajnoch byl přeřazen do juniorky

Západočeši si s nováčkem ligy poradili zcela bez problémů. Východočeši se nedočkali premiérové branky v nejvyšší české soutěži ani po 360ti minutách. Hned z kraje zápasu se z plzeňského kotle ozývalo nenávistné: „Koubek ven!“, což si nový trenér rozhodně za výkon svých svěřenců nezasloužil. Plzeň byla hned od úvodu na koni a ostřelovala branku hostů. Velké šance zaznamenali Kolář a Hořava.

Po čtvrt hodině po přímém kopu otevřel skóre David Limberský nádherným volejem. O pět minut později se nemýlil ani Chramosta a Viktorie jen potvrzovala absolutní dominanci na hřišti. Do přestávky mohl ještě další zásah Plzně, ale Hrošovského přímý kop hradecký brankář Koubek nadvakrát zlikvidoval. Poté zahrozil ještě Petržela.

Na další branku se v druhém poločase příliš čekat nemuselo, neboť v 50. minutě se po ruce ve vápně Pilař z penalty nemýlil. V 81. minutě zatloukl poslední hřebíček do rakve odevzdaných Východočesů Petržela a Plzeň tak slaví nejen výhru, ale i první místo v tabulce.

Synot liga, 4. kolo:

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:0 (2:0)

Branky: 15. Limberský, 20. Chramosta, 50. Pilař z pen., 82. Petržela. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Zeman. ŽK: P. Čermák, Shejbal, Prokeš (všichni Hradec). Diváci: 10.549.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela, D. Kolář (72. Vaněk), Pilař (80. Kovařík) - Chramosta (66. Tecl). Trenér: M. Koubek.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš, P. Čermák - A. Čermák (80. Trubač), Kotiš, Križko, Shejbal (67. Malinský) - Dvořák (67. Prokeš). Trenér: Prokopec.