5 nejzajímavějších branek Franka Lamparda v Chelsea

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Frank Lampard, jenž stráví podzim před přesunem do New Yorku v Manchesteru City, se nesmazatelně zapsal do srdcí a myslí fanoušků Chelsea, kteří si ho navždy budou pamatovat jako absolutní legendu za vykonanou práci.

Kterých 10 klubů se na přestupovém trhu pláclo nejvíce přes kapsu?

Jeho tvořivost, fenomenální technika, perfektní zakončování a nespočet dalších předností jej pasuje i mezi novináři mezi nejlepší záložníky jeho generace. V 648 zápasech se lvem na prsou skóroval 211krát. Některé góly samozřejmě byly důležitější, některé méně. Zde by měla být pětice těch nejlepších...

5. Hull City – Chelsea FC 0:3, říjen 2008

Frank Lampard byl tehdy v Chelsea už osmou sezónu a v týmu byl obrovskou hvězdou. Když se v říjnu vyjel do Hullu, Chelsea chtěla samozřejmě vyhrát, ale že to půjde tak lehce, jak to šlo, to asi očekávat nešlo. Už ve třetí minutě na 1:0 dával gól právě Frank Lampard. Branka to ale nebyla jen tak ledajaká, nádherně umístěný plaváček prostě nadchne.

[break]
3 důvody, proč je Premier League nejlepší ligou na světě

4. Everton – Chelsea 2:3, prosinec 2006

Gól proti Hullu byla jenom mírně pomalejší kopie střely proti Evertonu, kterou Lampard srovnával na 2:2 a nasměroval Chelsea k obratu. Po přihrávce Salomona Kaloua parádně napnul a nedal Timu Howardovi žádnou šanci.

[break]

3. Chelsea – Bayern Mnichov 4:2, duben 2005

I v rámci Ligy mistrů to u Lampiho šlapalo. V roce 2005 se Chelsea dostala pře Barcelonu a Bayern až do finále, kde padla s Liverpoolem 0:1. Frank se ozval hlavně doma při dělovce z otočky, na kterou Oliver Kahn nemohl zareagovat včas.

[break]
10 nejlepších záložníků, které tento sport zatím poznal

2. Bolton Wanderers – Chelsea 0:2, duben 2005

Nejedná se ani tak o nádhernou branku, jako spíš o to, že Frank Lampard tímto gólem na 2:0 rozhodl o zisku titulu pro Chelsea po padesáti letech. Historický milník se tak musí zopakovat. Nádherné protáhnutí kolem obránce Boltonu po přihrávce Richarda Carvalha zakončil Frank nekompromisní dělovkou.

[break]
Chelsea: pravděpodobná základní XI pro 2014/2015

1. Barcelona – Chelsea 2:2, Říjen 2006

Tohle se Lampardovi opravdu povedlo. V základní skupině Ligy mistrů se utkala Chelsea s Barcelonou a už od třetí minuty prohrávala díky svému bývalému hráči Decovi. Chvíli po poločase však srovnal Lampard gólem z neskutečného úhlu a pomohl londýnskému celku k cenné remíze.