Spartu čeká i neznámý míč. Létá pokaždé jinak, říká Kováč

Sparťanský tým se bude ve čtvrtek na nizozemské půdě ve Zwolle prát nejen s umělou trávou, která se navíc kropí, ale také s míči Derbystar, s nimiž hraje drtivá většina tamních klubů.

Spartu čeká i neznámý míč. Létá pokaždé jinak, říká Kováč
Šeda favorizuje Spartu

"Přijde mi, že létají pokaždé trochu jinak. Také jsou trochu lehčí," citovaly stránky sparta.cz slova zkušeného stopera Radoslava Kováče. "Není to zase tak hrozné. Měli jsme několik tréninků na to si na ně zvyknout, takže na to si určitě stěžovat nebudeme," pokračoval na klubovém webu krajní bek Pavel Kadeřábek.

Na umělý povrch se letenský celek připravuje ve svém tréninkovém centru na Strahově: "Každý takový trénink je prospěšný, protože ten rozdíl oproti přírodní trávě tu je. Ale respektujeme to a využíváme prostor, který máme k dispozici," pronesl na sparta.cz trenér Vítězslav Lavička.

Největší zkušenosti má s dotyčnou plochou exliberecký Kováč: "Čtyři roky jsem na tom hrál prakticky ob zápas, ve Spartaku jsme ji měli položenou na domácím stadionu. Tehdy jsem s tím neměl vůbec problém, ale je pravda, že za ty roky už jsem odvyknul. Ty tréninky mi teď rozhodně přišly vhod," přiznal bývalý zadák Basileje či West Hamu United. "Rozdíl tam je, přijde mi, že jsme z tréninku trochu unavenější, takže je dobré si na to dopředu zvyknout. Po tréninku cítím, že mě nohy bolí víc, takže regeneraci nesmíme podcenit," doplnil ho mladý český reprezenentant Kadeřábek.

A co obutí? Oba defenzivní hráči Sparty se shodli, že celý tým bude hrát v lisovkách: "Když na naší strahovské umělce hrajeme zimní přípravu, jsem zvyklý ji hrát v turfech. Na soutěžní zápas ale všichni zvolíme lisovky," ozřejmil sparta.cz citovaný Kadeřábek, na něhož navázal také Kováč: "Jednoznačně obujeme lisovky. Ve Zwolle je prý umělka ještě trochu vyšší než máme na Strahově, turfy tak nepřipadají v úvahu, klouzali bychom," zakončil veterán, jenž přišel na Letnou v létě.

Kterých 10 klubů se na přestupovém trhu pláclo nejvíce přes kapsu?