Markovič: Měřítkem kvality nejsou finance, ale výkony

Liverpool čeká na ligový titul už dlouhých 24 let. Srbský záložník Lazar Markovič věří, že se připojil ke generaci, které se to konečně podaří zlomit.

Markovič: Měřítkem kvality nejsou finance, ale výkony
Jaké změny udělal Hiddink u Tulipánů před nájezdem na Prahu?

I přes svůj mladý věk je obrovsky sebevědomý: "Nových výzev se nebojím. Je to stejné, jako když si mě testoval Partizan Bělehrad, nebo když jsem odcházel do Benfiky Lisabon. Když mi oznámili, že se o mě zajímá Liverpool, neváhal jsem ani chvíli. Věřím svých schopnostem a štěstí, které mě provází. Věřím i lidem okolo mě. To je důvod, proč jsem šel naproti mým snům," zaznělo na serveru profutbal.sk z úst Markoviče.

Je si vědom obrovského očekávání, ale podobné výzvy se nebojí: "Nejsem nejdražší letní posila, ale i kdybych byl, moc by mě to nezajímalo. Nerad řeším peníze. Nikdy v kariéře ani v osobním životě jsem nic nedělal pro peníze. Co vlastně znamená, že jste dražší, než ostatní? Vůbec na tom nezáleží. Měřítkem kvality je výkon na hřišti, ne finance. Vím, že fanoušci "Reds" ode mě čekají hodně. Ale mám-li být upřímný, nejvíc očekávám sám od sebe. To samé platí o lidech, kteří tvrdě pracovali na tom, aby mě sem přivedli Nemám strach a nemůžu se dočkat debutu v novém dresu," uvedl na profutbal.sk svěřenec Brendana Rodgerse.

Na svůj debut třináctinásobný reprezentant Srbska stále čeká, možná k němu dojde již v pondělí proti Manchesteru City: "Konkurence je vážně velká, ale na Anfield Road jsem nepřišel proto, abych bojoval o šesté nebo sedmé místo. Liverpool a jeho fanoušci si zaslouží nejcennější pohár. Rád bych se stal součástí generace, která po letech vyhraje něco velkého. Ať už Premier League, nebo Ligu mistrů. Všude se budeme prát o prvenství. Jsme optimisté, náš tým je neskutečně ambiciózní," zakončil profutbalem.sk citovaný dvacetiletý mladík, za něhož zaplatil anglický vicemistr zhruba 20 milionů liber.

5 destinací, kam může Čech odejít z Chelsea