Může za zpackaný zápas proti Leverkusenu kouč BVB Klopp?

Německá Borussia Dortmund sice sezonu začala triumfem v Superpoháru nad Bayernem Mnichov, ale hned v úvodním kole bundesligy klopýtla, když prohrála domácí duel s Bayerem Leverkusen 0:2 a sny o mistrovském titulu tak dostaly hned v samém počátku ročníku trhliny.

Může za zpackaný zápas proti Leverkusenu kouč BVB Klopp?
Velmi rozladěný byl po utkání pochopitelně trenér vestfálského celku Jürgen Klopp, jenž vzal odpovědnost za neúspěch na svá bedra.

Borussii nevyšel především začátek utkání a také jeho závěr. Hned po devíti vteřinách hry totiž domácí stadion zmrazil Bellarabi, jenž se po rychlé akci po rozehrání dostal ke střele a v pádu mířil přesně k tyči. Ustanovil tak nový rekord bundesligy. Nikdo před ním totiž tak rychle branku v německé soutěži nevstřelil.

Navíc v době největšího tlaku v závěru utkání se prosadil i hostující Kiessling, když svým gólem z 95. minuty stanovil účet zápasu na 0:2 a Signal Iduna Park tak definitivně zmrazil.

„Vstup do utkání byl pochopitelně hrozný. Leverkusen pak mohl hrát podle plánu, na rozdíl od nás. Že jsme nehráli od začátku, beru na sebe,“ řekl po zápase Klopp.

Dortmund se po inkasované brance nemohl dostat do rytmu, až po půlhodině se z toho vzpamatoval. „Tým ukázal touhu zvítězit, ale nedali jsme ani jednu šanci. Bayer ty své pak proměnil,“ smutnil kouč, jehož nepotěšili ani útočníci. „Není ovšem pouze jejich vina, že jsme se neprosadili,“ dodal.

Dortmund doma padl a Bayern uniká; Brémy zázračně srovnaly