3 nejlépe obchodující anglické celky v přestupovém okně

Přestupové okénko je skoro uzavřené, ale ještě pár dní na přestupy zbývá. Letošní transferové období bylo dosti hektické, světový šampionát jej dokonale ovlivnil a kluby utrácely solidní peníze. Někdo si ovšem počínal výjimečně dobře a přestupovými operacemi rozhodně neprodělal. Zde je trojice celků nejvyšší anglické ligy, kterým se to povedlo...

3 nejlépe obchodující anglické celky v přestupovém okně
Di María odsunul Torrese na druhé místo rekordních tabulek

3. Newcastle United

Severoanglické Straky zažívají v poslední dekádě zajímavé chvíle a po dlouhé době chtějí konečně dosáhnout zajímavého umístění. Kvůli tomu prodali jenom jednoho hráče. Tím byl Francouz Mathieu Debuchy, který odešel kopat za londýnský Arsenal. Loňský desátý celek ale potřeboval základ přeci jen vzpružit a za celkovou částku 34 milionů liber přivedl z Nizozemska Deryl Janmaata a Siema de Jonga, zatímco z Francie vykoupil Emmanuel Riviera a Rémyho Cabellu.

Odchody: 15 milionů eur

Příchody: 34 milionů eur

[break]
Jaká byla první Balotelliho slova na liverpoolském Anfield Road?

2. Arsenal FC

Wenger na přestupovém okně předvedl opět excelentní rozhled a nejen že perfektně nakoupil, ale i skvěle prodal. Přebytečněho Thomase Vermaelena pustil Barceloně za skoro 20 milionů eur a přivedl na oplátku Alexise Sanchéze za 44 milionů eur. To není ale jediná hvězdná posila. Do obrany se hodil i Debuchy, který stál 15 milionů eur. Do brány si Arséne vyhlédl kolumbijského reprezentanta Davida Ospinu a v záloze má rozkvést devatenáctiletý talent ze Southamptonu Calum Chambers.

Odchody: 19 milionů eur

Příchody: 83 milionů eur

[break]
Dlouhý závod o zvučnou posilu do obrany vyhrál Bayern

1. Chelsea FC

Mourinho zas a znovu zabodoval a v přestupovém okně vytvořil fantastické transfery. Útok oživil parádním Diegem Costou z Atlétika za 40 milionů eur, což dokázal pokrýt Romelem Lukakuem, kterého prodal do Evertonu jen za pět milionů méně. Za Davida Luize, kterého pustil mírně pod 50 milionů eur, taktéž kvalitně nahradil. A to téměř jmenovcem Filipem Luisem, který vyšel na dvacet mega. Do zálohy si jako posilu Mourinho vybral Cesca Fabregase za 33,6 milionů eur. José tak vyplýtval Abramovičovi pouze tři miliony, což je na Chelsea nevídaná exkluzivita.

Odchody: 90.9 milionů eur

Příchody: 93.6 milionů eur