Kamerun musel hledat nového kapitána i díky politickému nátlaku

Útočník Kamerunu Samuel Eto´o, který zároveň i oblékal kapitánskou pásku, už tak neučiní. Důvodem je především stávka těsně před začátkem mistrovství světa v Brazílii, při které si hráči snažili vynutit větší finanční bonusy. Novým kapitánem tamní reprezentace se stal záložník Sevilly Stéphane Mbia.

Kamerun musel hledat nového kapitána i díky politickému nátlaku

Jaká byla první Balotelliho slova na liverpoolském Anfield Road?


Eto´o přišel o funkci kapitána údajně na popud kamerunského ministra sportu. Nejasná je i jeho klubová budoucnost, neboť opustil londýnskou Chelsea a momentálně nové angažmá nemá. S páskou na paži vedl svou reprezentaci na MS, které dopadlo pro tento africký stát nevydařeně, neboť ve své skupině prohrál všechny tři zápasy. Díky debaklu s Chorvatskem 0:4 čelili někteří hráči zároveň podezření z ovlivňování duelů.

Kritika celé země se na jeho bedra nesla již během šampionátu. Hlavním impulzem k této vlně nevole byla stávka kamerunské reprezentace. Čtyřnásobný nejlepší hráč Afriky se nyní neobjevil ani v nominaci nového kouče Volkera Finkeho pro závěrečnou část kvalifikace na kontinentální šampionát. I díky tomu lze usuzovat, že jeho reprezentační pouť se pomalu chýlí ke konci.

Při jaké příležitosti si spolu opět zahrají Messi a Ronaldinho?