Kovář si zvyká v Hapoelu Haifa: Byl jsem vykulený

Exliberecký strážce svatyně Přemysl Kovář by měl být jedničkou izraelského celku Hapoel Haifa. První dva duely nové sezóny byly kvůli válečnému konfliktu odloženy, jeho nový klub tak odstartuje sezónu venkovním utkáním na půdě Hapoelu Tel Aviv, který se bude hrát po reprezentační přestávce 13. září.

Kovář si zvyká v Hapoelu Haifa: Byl jsem vykulený
Benatia byl představen v Mnichově: Nabídka nešla odmítnout

Jak uvedl sám gólman, který už je v Izraeli dva měsíce, boj o místo v sestavě je velký: "Před prvním tréninkem se kouč ptal, kde mám chrániče. Nechápal jsem, proč bych je měl mít. Brzy jsem procitnul. Nosí je totiž úplně všichni. Trénink je hodně velká jízda. Byl jsem vykulený. Někteří kluci vypadají jako střízlíci, ale souboje s nimi hodně bolí," uvedl v rozhovoru pro sport.cz Kovář, za níž začátkem příštího měsíce dorazí i manželka s dětmi.

A jaké bude mít Hapoel v novém ročníku 2014/2015 ambice? "Prvních šest týmů ze čtrnácti půjde po šestadvaceti kolech do boje o titul. Cílem je být v první skupině. Body se navíc po rozdělení soutěže dělí, tudíž je velká šance i ze šesté příčky bojovat o první tři pozice. Minulý rok klubu skupina o titul těsně unikla. Ale teď přišel nový trenér, přivedl si sedm nových hráčů a postavil prakticky jiné mužstvo," prozradil na stránkách sport.cz osmadvacetiletý Kovář, jenž v Česku chytal také za Varnsdorf, Viktorii Žižkov či Ústí nad Labem.

Přestup Falcaa je na spadnutí, Peréz jednal s prezidentem Monaka