Pekhart po 3 letech opouští Norimberk, v Německu ale zůstává

Člen širšího kádru české reprezentace Tomáš Pekhart mění dres. Pětadvacetiletý útočník opouští Norimberk, ale neopouští druhou bundesligu.

Pekhart po 3 letech opouští Norimberk, v Německu ale zůstává
Luhový se pustil do Váchy: Je třeba ho ihned prodat

Jeho novým zaměstnavatelem se totiž stal Ingolstadt, jemuž se bývalý střelec Jablonce, Slavie či Sparty, který odehrál v novém soutěžním ročníku zatím 106 minut z 270 možných, upsal na tři roky do června 2017.

"Prostředí i lidé v klubu na mě velmi zapůsobili. Na angažmá v Ingolstadtu se těším," citoval web ceskatelevize.cz Pekharta, jenž za bavorský klub odehrál 85 ligových duelů.

Jeho nový zaměstnavatel je z ofenzivního úlovku nadšen: "Tomáš splňuje naše představy a přináší do týmu ofenzivní kvalitu. Přes jeho rozsáhlé zkušenosti je v 25 letech stále hráčem s velkým potenciálem. Jsem si jistý, že se rychle sžije s týmem," doplnil sportovní ředitel Ingolstadrtu Thomas Linke, jehož dojmy přinesly stránky ceskatelevize.cz.

Ve druhé bundeslize jsou odehrány tři kola. Norimberk, který má v kádru také Čelůstku, Poláka a Petráka, je čtrnáctý, Ingolstadt ještě neprohrál a patří mu šestá pozice.

6 německých klubů, které v přestupovém okně nejvíce utrácely