3 důvody proč Rudí ďáblové zatím nenaplňují předpoklady

Louis van Gaal přišel do Manchesteru United po úspěšném mistrovství světa, kdy Oranjes dovedl k zisku bronzových medailí. Po svém střídacím manévru proti Kostarice byl prohlášen za taktického génia, který jistě na Old Trafford přivede zašlou slávu. Věřilo se, že se zbaví hráčů, kteřív klubu neprosperují a sám přivede nové tváře, které sjednotí a vytvoří kompaktní tým. V přípravě se United ještě celkem dařilo, ale start do nové sezóny zůstal zcela za očekáváním. Kde nastala ta chyba?

3 důvody proč Rudí ďáblové zatím nenaplňují předpoklady

5 vycházejících hvězd hrajících Ligu mistrů


1. Přehnaný tlak na trenéra i hráče


Van Gaal i jeho svěřenci jsou pod obrovským drobnohledem a každá chyba je diametrálně roztažena. Každé jeho rozhodnutí je bedlivě zkoumáno a probíhá kolem něj nejedna diskuze. Začíná to již základní sestavou, kterou vyšle na trávník, konče taktickými střídáními a obrazu hry. Tužebné výsledky se zatím nedostávají, a tak se všichni tážou, v čem je chyba. Velký otazník visí nad obranou Rudých ďáblů, která kulhá velmi zřetelně. Van Gaal byl z holandské reprezentace zvyklý na velkou zásobu kvalitních obránců, na Old Trafford jimi ale nedisponuje.

[break]

Zlatý důl v Portu? Na osmi hráčích čistý zisk 224 milionů eur!


2. Taktika


Některé taktické kroky tohoto trenéra vyvolávají řadu pochybností. Van Gaal zatím nevštípil svým svěřencům důvtip při zakládání akcí, ba dokonce ani kreativitu při zakončení, o chuti předních řad vracet se a vypomoci obraně nemluvě. David de Gea není bůh a nelze se vždy spoléhat jen na jeho schopnosti. United není reprezentace Nizozemska a je třeba více pracovat se svými hráči a využít jejich předností.

[break]

6 německých klubů, které v přestupovém okně nejvíce utrácely


3. Stagnace


Jeho svěřenci působí poněkud nekompaktně a jejich sehranost jaksi stagnuje. Je potřeba zapracovat na automatismech, které by hráči měli mít, nebo se může stát, že dopadne obdobně jako David Moyes. Čas zcela jistě dostane, ale vedení i fanoušky letos budou zajímat výsledky ještě mnohem více, než v sezóně předešlé.

3 nejlépe obchodující anglické celky v přestupovém okně