Slavii decimují zranění i reprezentanti

Bez bodu a se třemi zraněnými hráči odjížděla Slavia z Mladé Boleslavi. V sobotním šestém ligovém kole totiž svěřenci trenéra Miroslava Beránka prohráli 1:2. Navíc Slavii čeká v týdnu pohárové utkání a zkušený kouč vůbec netuší, jak poskládá sestavu.

Slavii decimují zranění i reprezentanti
„Z mého pohledu jsme odehráli agresivní zápas s mnoha souboji jak na zemi, tak ve vzduchu. Padlo také velké množství žlutých karet. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, dali jsme gól, ale na můj vkus jsme obdrželi lacinou branku, před kterou jsme prohráli tři souboje za sebou,“ zhodnotil kouč nevydařený zápas pro klubový web.

„Zranění hrála proti nám, museli jsme vystřídat Škodu a Nitrianského. O půli chtěl střídat Petr, který měl žaludeční problémy. Poprosili jsme ho ale, aby ještě chvíli vydržel, poté ho střídal Piták. Bohužel se zranil také Bílek a my jsme dohrávali v podstatě v deseti. Chtěl bych před hráči smeknout, do konce zápasu se rvali o to, abychom měli bod. Gratuluji domácím k vítězství,“ smutnil Beránek.

Těžký úkol měl především Bílek, který se se zraněným kotníkem musel přesunout na hrot. „Žádné úkoly jsem mu při návratu na hřiště nedával. Pouze aby byl na hrotu, kdyby byla standardka. Věděli jsme, že do hry nám moc nepomůže, ale smekám, že vydržel až do konce,“ pokračoval.

Problémy mají ale i další slávisté. „Škoda má natažený vaz pod kolenem, Nitrianský má natažený postranní kolenní vaz, Bílek si ve výškovém souboji při dopadu otočil kotník. Martin Juhar měl před zápasem vysoké horečky, infuze nezabrala a musel zůstat doma. Mohl by být připravený už na pohár. Mladí hráči jsou v reprezentaci, Balaj odletí reprezentovat do Albánie. Věřím, že Jakub Petr bude na pohár k dispozici. Ale uvidíme, ukáže to čas,“ zakončil trenér Beránek.

Boleslav pokořila lídra, Slavia odjela do Prahy bez bodu