Mourinho chválil Costu, ale chyby v obraně ho rozčílily

Devítigólovou přestřelku viděli angličtí fanoušci v Goodison Parku. Ve třetím kole Premier League se na hřišti Evertonu představila londýnská Chelsea, která si nakonec odvezla výhru 6:3. Gólový účet zápasu přitom svými trefami orámoval španělský střelec Diego Costa, jenž se zatím prosadil v každém ligovém utkání.

Mourinho chválil Costu, ale chyby v obraně ho rozčílily
Přitom se před zápasem vůbec nevědělo, zda-li posilu z Atlétika Madrid pustí do hry zranění. Nakonec však mohl Costa nastoupit a pro Chelsea to bylo dobře. Již v první minutě totiž otevřel skóre a v devadesátého ho pro změnu uzavřel.

„Je to výborný zakončovatel. S ním jsme nezískali pouze kanonýra, ale i hráče, který dokáže bránit. Několikrát jsem ho viděl jít do skluzu či operovat před vlastní šestnáctkou, to jsme přesně potřebovali,“ liboval si Mourinho.

Se šesti vstřelenými góly pochopitelně spokojený byl, se třemi inkasovanými už méně. „Diváci si žádají branky a my jim v sobotu dopřáli gólů devět. Viděli jsme dva týmy, které hrály ofenzivně a předvedly skvělou show,“ pokračoval portugalský stratég.

„Chci být odlišný v tom, že budeme dávat hodně gólů, ale nechci se odlišovat v tom, že jich také hodně budeme dostávat. Udělali jsme v obraně několik chyb a na tom musíme ještě zapracovat,“ dodal kouč.

Jen slova chvály měl pro Costu i kapitán John Terry. „Je fantastický. Hrál jsem proti němu v Lize mistrů a už tehdy prokazoval své kvality,“ řekl zkušený stoper.

United opět nevyhráli, City padli a Chelsea nasázela Evertonu šestku