Matthäus odsoudil přestupovou politiku Bayernu! Co se mu nelíbí?

Matthäus  odsoudil přestupovou politiku Bayernu! Co se mu nelíbí?

Legenda Bayernu Mnichov Lothar Matthäus se pozastavil nad přestupovou politikou bavorského velkoklubu. Zaráží ho především výměna s Realem Madrid, který do Mnichova poslal Xabi Alonsa, opačným směrem však již dříve putoval Toni Kroos.

Podle Matthäuse měl Bayern raději peníze, které vynaloží na Alonsův plat, použít na udržení Kroose, jenž má vzhledem ke svému věku mnohem větší budoucnost. V Mnichově Kroos odmítl prodloužit smlouvu a tak ho raději Bayern prodal. Otázkou však je, jestli by u Kroose nepomohlo navýšení platu v nové smlouvě.

Kroos do Realu putoval za 25 milionů eur, Alonso pak opačným směrem za 10 milionů. Jenže Kroosovi je čtyřiadvacet, kdežto Alonsovi už dvaatřicet.

„Byl jsem hodně překvapený,“ řekl Matthäus , jenž s Bayernem vyhrál sedm ligových titulů. „Přišli o světového šampiona, který odešel do Realu. Přitom za plat, který dostane Alonso, by Kroose nejspíše udrželi,“ přemýšlí někdejší vynikající hráč.

„Někteří lidé by v Bayernu rádi viděli spíše Sami Khediru, ale toho Guardiola nechtěl. Zdá se mi, že tato rošáda se Bayernu příliš nepovedla, ale na to má pochopitelně vedení právo,“ dodal Matthäus .

Získá Real další posilu?

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.