Pospěch: Když budu mít odezvu, že bych měl skončit, skončím

Pětatřicetiletý bek druholigového Opavy Zdeněk Pospěch zatím neví, čemu se bude věnovat po konci profesionální hráčské kariéry. Uvažuje o trénování, ale ještě o tom není stoprocentně přesvědčen. V nejbližších třech letech by však měl pořád bývalý hráč Baníku, Sparty, Kodaně či Mainzu bavit lidi na tribunách jako fotbalista, protože mu kontrakt ve Slezsku běží až do léta roku 2017.

Pospěch: Když budu mít odezvu, že bych měl skončit, skončím
Spolupráce s FAČR ustala z ničeho nic, mrzí Ščasnou

Případů, kdy se krajánek vrací na stará kolena domů a má problémy, je dost. Váží si v zahraničí úspěšných sportovců více?

Asi ano. Všechno se odvíjí od výsledků. Pokud je ještě daný hráč aktivní a je starší, už tu výkonnost nebude mít tak jako ve svých nejlepších letech, když byl na vrcholu fyzických sil. To by ale nemělo snižovat to, čeho dosáhl. Ani by to nemělo snižovat tu osobnost. Lidi by měli být rádi, že se vrátil a že se snaží své zkušenosti předávat dál.

Do Opavy jste se vrátil po 13 letech. Učinil byste tak, i kdyby hrál Slezský FC v MSFL či divizi?

To nevím. Hodně jsem o tom přemýšlel a moc by mě to nelákalo. Přicházel jsem s tím, že budu hrát v Opavě minimálně druhou ligu. Alespoň nějakou úroveň to musí mít. Nabídky jsem měl. Bylo víc klubů, které mi volaly. To, že si vzpomněly, mě potěšilo. Taky mám své roky a každá taková nabídka udělá radost. Už jsem ale chtěl být doma, neabsolvovat žádné dojíždění, trávit více času se svou rodinou a dcerou.

Po návratu do Slezska jste podepsal tříletou smlouvu. Už jste rozhodnutý, že v osmatřiceti ukončíte kariéru?

Vnitřně to mám stanovené tak, že pokud uvidím, že už výkonnost nebude taková a bylo by to spíše trápení, tak bych skončil dříve. Určitě bych se netrápil celé tři roky, aby lidé nadávali. Když budu mít odezvu od fanoušků nebo známých, že bych měl skončit, tak prostě skončím. Kdyby to vydrželo, rád bych si kariéru prodloužil. Tělo je ale unavené a už to nikdy nebude tak jako před pěti či deseti lety.

Kompletní velký rozhovor se Zdeňkem Pospěchem si můžete přečíst v novém vydání tištěného magazínu Hattrick, který vpadne na pulty ve čtvrtek 11. září.