Koubek: Chci být s Plzní tak úspěšný, jako se to dařilo Vrbovi

Snaha o přímou komunikaci s veřejností plzeňského klubu FC Viktoria vyvrcholila ve středu večer setkáním vedení klubu s fanoušky. Devadesátiminutovou diskuzi navštívila zhruba stovka posluchačů. Vedení zastupoval Majitel klubu Tomáš Paclík a generální manažer Adolf Šádek. K diskuzi se připojil také hlavní trenér týmu Miroslav Koubek, který byl svého času zodpovědný za pád klubu do druhé ligy.

Koubek: Chci být s Plzní tak úspěšný, jako se to dařilo Vrbovi
Vrba: Máme spoustu hráčů pro druhou, třetí a čtvrtou ligu

Atmosféra celé diskuze byla zpočátku chladná, po hodině a půl ale skončila potleskem dedikovaným fotbalistům a vedení klubu: "Debata se rozjížděla pomaleji, ale o to intenzivnější následně byla. Fanouškům jsme se snažili otevřeně odpovědět na otázky sportovního i organizačního charakteru, věřím, že odcházeli domů spokojeni,“ zhodnotil setkání pro server fcviktoria.cz tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Vůbec poprvé předstoupil před fanoušky nový trenér Miroslav Koubek. "Vím, že můj příchod nebyl napříč fanoušky přijat zcela pozitivně, s tím bohužel nemohu příliš udělat. Mohu jen slíbit, že pro úspěch Viktorie dělám maximum. Přesvědčit mohu fanoušky jen´dobrými výsledky a výkony, dosavadních několik plzeňských týdnů mě velmi baví. Po Pavlu Vrbovi bude mít ve Viktorii každý trenér těžkou pozici, ale tuto výzvu rád přijímám. Chci navázat na Pavlovu práci a být s Plzní tak úspěšný, jako se to dařilo jemu,“ prozradil na stránkách klubu fcviktoria.cz nový trenér Miroslav Koubek.

Na programu byla též výchova mládeže nebo přestupová politika klubu. Otázky se také týkaly dostavby dvou věží. "Probíhá přeprojektování původního projektu tak, aby odpovídal záměrům a potřebám Viktorie. Je otázkou, zda budeme moct použít stávající stavební rozhodnutí či žádat o nové. Nicméně fanoušky mohu ujistit, že náš závazek platí a věže budou v Doosan Areně dostavěny,“ potvrdil majitel klubu Tomáš Paclík na serveru fcviktoria.cz.

A diskuse s příznivci rozhodně nekončí: "Přímá komunikace s fanoušky je jednou z našich priorit. Těší nás, že na středeční setkání dorazilo tolik příznivců s touhou diskutovat. Jedná se o správný koncept, v těchto sezeních budeme také do budoucna pokračovat. Na další se fanoušci mohou těšit nejpozději během zimní přestávky,“ zhodnotil večerní setkání na stránkách klubu fcviktoria.cz Pavel Pillár.

Jaké jsou historicky nejzajímavější výsledky českého fotbalu?