5 pozitivních bodů na novém týmu Brazilců

5 pozitivních bodů na novém týmu Brazilců

Brazílie sehrála páteční přátelské utkání s Kolumbií na půdě amerického města Miami. Celému střetnutí přihlížel dav 73 tisíc fanoušků, který byl svědky výhry kanárků 1:0. Nový tým, který doznal značných změn po nezdaru na domácím světovém šampionátu. Nový trenér Dunga si zvolil nového kapitána Neymara, který se mu za to odvděčil jedinou brankou utkání. Podívejme se na pět pozitivních věcí, které zdobí novou brazilskou reprezentaci.

Luiz: Vítězství nad Kolumbií značí novou éru pro Brazílii


5. Starý dobrý David Luiz


Ačkoli byl Neymar jmenován novým kapitánem „kanárků“, významnou roli v kádru zastává i David Luiz jako vůdce obrany. Po četné kritice z řad fanoušků i odborníků po MS v Brazílii se uvedl v zápase s Kolumbíí jako starý dobrý velitel, který pevně drží defenzivu. Navázal tak na své předešlé výkony, za které si vysloužil pozornost v Chelsea a následně i přestup do zámožného francouzského celku PSG.

[break]

Kouč Nizozemců: Depay má potenciál být nejlepším hráčem naší země


4. Dunga si razí osobitou cestu


Po jeho návratu na lavičku „kanárků“ se jednalo premiérové představení a vyšlo úspěšně. Ačkoliv navázal na herní rozestavení svého předchůdce Luize Felipe Scolariho 4-2-3-1, doznal tento styl několik razantních změn, které nasvědčují tomu, že se vydal vlastní cestou. I malé detaily mohou dělat velké rozdíly. Ve stejném progresu chce i nadále pokračovat a povolávat hráče podle aktuální formy.

[break]

Bývalý kouč Reds: United čeká dlouhá a bolestná cesta transformace


3. Příkladný kapitán


Dunga způsobil celkem očekávaný šok, když povýšil Neymara do funkce kapitána družstva. Teprve dvaadvacetiletá hvězda Barcelony dostala důvěru jako příkladný vůdce a tvůrce brazilské hry. A své role se zhostil s noblesou a zastínil tak svého předchůdce Thiaga Silvu. Důvěru trenéra nezklamal a navíc se odvděčil výstavní brankou, kterou rozhodl utkání. Skvělý kapitán však sebestředně nemluví o svém vítězství, ale vyzdvihuje výkon celé jedenáctky. Ve svém věku tak prokazuje vyzrálost a kvalitu nejen na míči.

[break]

Gómez: Být vypískán fanoušky není nic dramatického


2. Omluva přijata s přátelským úsměvem


U kapitána Brazilců bych ještě zůstal, neboť v posledním vzájemném střetu to Neymar odnesl zraněním, které ho mohlo posadit na vozíček. Nakonec se po měsíci vrátil na trávník a před zápasem si podal s hříšníkem Zunigou ruku a prohodili pár slov. Celá situace vypadala velice přátelsky bez jakékoliv známky nevraživosti či výčitek. Dokonalé sportovní gesto, které značí velké srdce Neymara.

[break]

Vrátí se Beckham k reprezentaci? Hodgson ho láká jako asistenta


1. Závislost na Neymarovi překonána


Na světovém šampionátu v Brazílii bylo až příliš okatě vidět, jak je celý tým závislý na výkonu a účasti Neymara. Tento fakt potlačili pod vedením nového kouče a vytvořili si větší samostatnost. Přestože je Neymar velká opora „kanárků“, už není nepostradatelný a hráči dokážou bránit i vymýšlet útoky bez jeho kreativnosti. Dungův záměr nestavět hru na jedné hvězdě začíná přinášet ovoce.

Falcao se děsí představy, že by se mu vrátilo zranění kolene