Sparta ani Ostrava překvapení v Poháru nepřipustily, i když...

Hráči Sparty zvládli úspěšně zápas třetího kola domácího poháru, přestože se na výhru nadřeli více, než se čekalo. Divizní Živanice nakonec porazili 3:1. Duel však poznamenalo opět výtržné chování fanoušků. Do osmifinále postoupil i Baník, který v regionálním střetu udolal druholigový Frýdek-Místek 2:1.

5 faktů, které sráží výkony Sparty v nové sezóně

Letenští v roli jasného favorita příliš neuspěli, neboť o výsledku rozhodli až v posledních dvaceti minutách zásluhou Švejdíka a Hušbauera. Hosté postrádali řadu opor, které byly uvolněny na reprezentační zápasy. Skóre otevřel ve 22. Minutě Konaté po rohovém kopu. Živanice po chybě Kováče a následném hašení situace Švejdíkem dostaly možnost kopání penalty, kterou bez problémů proměnily. Navíc mohli jít i do vedení, když orazítkovaly Štěchovu brankovou konstrukci. V poslední dvacetiminutovce nejdříve napravil svůj faul Švejdík a konečný výsledek upravil Hušbauer.

Ve Frýdku-Místku přišlo na zápas devět tisíc fanoušků. Hned z kraje se hosté ujali vedení, jenže v 17. minutě srovnal domácí Talián a postaral se tak o drama, které vyvrcholilo až v 83. minutě, kdy po brejku domácích skóroval Kaša.

3. kolo Poháru České pošty

Živanice - Sparta Praha 1:3 (0:1)

Branky: 52. Buriánek z pen. - 22. Konaté, 72. Švejdík, 82. Hušbauer. Rozhodčí: Orel.

Sparta: Štěch - Mareček, Švejdík, Kováč, Costa - Matějovský, Hušbauer, Vacek - Konaté (90. Miškovič), Pešek (56. Schick) - Bednář. Trenér: Lavička.

Frýdek-Místek - Baník Ostrava 1:2 (1:1)

Branky: 17. Talián - 12. Petrus, 83. Kaša. Rozhodčí: Adámková.

Ostrava: Šrom - Frydrych, Kaša, Stronati, Sukup - Štěpán (46. Byrtus), Greguš, Šichor, Holzer (76. Kukec) - De Azevedo, Petrus (63. Šašinka). Trenér: Bernady.

Dočkal zůstává obezřetný: Nizozemci umí zahrát i bez Robbena