Ferguson a spol. se ptají: Má cenu počítat gól venku za dva?
Přední evropští manažeři začali diskutovat o tom, jestli je v evropských či domácích pohárech stále relevantní, když se branka vstřelená na půdě soupeře počítá za dvě.
K pevné obraně na úkor ofenzívy to vede i kreativní kluby, které se na evropském kolbišti obávají, že by je to mohlo stát postup, body či peníze. Není to tak dávno, co podobné věci řešil i Sir Alex Ferguson: "Když jsem hrával doma, říkal jsem si: hlavně ať neinkasujeme," přiznal na stránkách profutbal.sk slavný skotský manažer, jenž se s trenérskou lavičkou loučil v létě loňského roku.
Dotyčné pravidlo platí už téměř pět dekád, protože ho UEFA zavedla v roce 1965. A vzhledem k tomu, že se od té doby fotbal znatelně posunul, má svoje kritiky: "Proběhla diskuse o tom, jestli to má ještě v dnešní době význam. Někteří trenéři si myslí, že už to nemá takový význam jako v minulosti. Klade se větší důraz na ofenzívu a stále více týmů vyhrává zápasy venku," pokračoval serverem profutbal.sk citovaný Ferguson.
Dříve bývaly výhry venku vzácnější, protože doprava či stav hřišť nebyl na soudobé úrovni. A to nemluvíme o vývoji samotné hry: "Když se podíváme zpátky, například před třiceti lety podnikali rychlé protiútoky pouze jeden nebo dva hráči. Dnes se do hry zapojuje pět až šest hráčů, kteří si dokáží dávat rychlé přihrávky. V dnešní době už je stav většiny hřišt v Evropě na fantastické úrovni. Dostat se z obrany několika přihrávkami je o dost jednodušší než tomu bylo 30 let zpět," zakončil někdejší manažer Rudých ďáblů z Old Trafford, jehož slova přinesl portál profutbal.sk.
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)