Vacek: Snad mě trenér podrží, svou šanci jen tak nepustím

Kamil Vacek měl skvěle rozehranou kariéru, kterou se po titulu ve Spartě a tažením Evropskou ligou snažil pozvednout na Apeninském poloostrově. V Serii A se však v dresu Chieva Verona nechytil a po čase se opět vrátil do české metropole.

Vacek: Snad mě trenér podrží, svou šanci jen tak nepustím
Křetínského deníky udělaly z oslavy Slavie a Hajduku ostudu, aniž by v Edenu byly

Během druhého sparťanského angažmá byl dlouho náhradníkem a v základní sestavě se začal objevovat až v poslední době. Sám hráč přiznal, že za to může pilný tréninkový režim, během něhož si musel individuálně přidávat.

"Jsem ve Spartě hodně dlouho a lidi, co tu jsou, vědí, co pro mě fotbal znamená, že jsem celý rok na sobě tvrdě pracoval. Za žádnou cenu jsem to nechtěl vzdát," přiznal bývalý hráč Olomouce, jehož slova přineslo médium ceskatelevize.cz.

Záložník ví, že ještě není oporou, jakou byl před svým odchodem do Itálie, ale věří, že se na vrchol sil znovu dostane: "Doufám, že všechny ty individuální tréninky mi teď pomůžou, abych se co nejrychleji dostal do své nejlepší formy," pokračoval na stránkách ceskatelevize.cz svěřenec trenéra Vítězslava Lavičky.

Ke všemu výše vyřčenému ovšem bude potřebovat pravidelné herní vytížení: "Cítím se dobře a doufám, že mě v sestavě trenér podrží a že svou šanci chytnu. Díky vítězství nad Zwolle jsme se probojovali do Evropské ligy, zápasů bude hodně, takže svou šanci jen tak nepustím," uzavřel na webu ceskatelevize.cz sedmadvacetiletý středopolař z Generali arény.

Který brankář má lepší statistiky než Bičík, Kozáčik či Hruška?