Rosický: Myslím, že se diváci můžou těšit na velký zápas

Rosický:  Myslím, že se diváci můžou těšit na velký zápas

To, že Češi startují kvalifikaci o ME 2016 proti největšímu favoritovi skupiny, je kapitánovi Vrbova souboru Tomáši Rosickému úplně jedno. Národní tým přitom nejde do úvodního soutěžního souboje v nejlepším rozpoložení, protože pod novým trenérem stále ještě nezvítězil.

Video: Uruguay na vítězné vlně

To, jestli se zlepšují alespoň výkony, však třiatřicátník "Rosa" odhadovat nechtěl. Musíme si ještě pár hodin počkat: "To se ukáže v úterý večer proti Nizozemsku. Snažili jsme se na tom pracovat... Proti USA jsme prohráli, ale kolikrát je to tak lepší. Alespoň vám to ukáže nedostatky a můžete na tom zapracovat. Víme, kde jsme dělali chyby," citoval server idnes.cz slova velezkušeného záložníka Arsenalu Londýn.

Nizozemcům vyšly dvě poslední mistrovství světa, na nichž obsadili druhé a třetí místo. Ačkoliv jim chybí opory, ze jmen jako Van Persie, Kuijt či Sneijder jde stále strach: "V přípravě jsme se snažili vycházet z jejich zápasu proti Itálii, ale ten byl ovlivněný tím, že hráli od desáté minuty bez vyloučeného Martinse Indiho. Jsou silní dopředu, kde mají velké individuality jako je Van Persie nebo Sneijder. Myslím, že se diváci můžou těšit na velký zápas. My se samozřejmě také těšíme," pokračoval bývalý hráč Sparty, jehož předzápasová slova přinesl web idnes.cz.

Za největší hrozbu označil svého někdejšího spoluhráče z londýnského Emirates Stadium Robina van Persieho, který by měl zaměstnávat Petra Čecha a spol. nejvíce: "Van Persie je komplexní útočník, který umí dát gól levou i pravou nohou, hlavou... Byli jsme spolu přes pět let v Arsenalu a vždycky jsem s ním rád hrál, protože je to chytrý fotbalista. Od něj nám hrozí velké nebezpečí," zakončil na stránkách idnes.cz svěřenec trenérů Arséne Wengera a Pavla Vrby.

Ferguson a spol. se ptají: Má cenu počítat gól venku za dva?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.