Nani: Odchod z United rozhodně není krokem zpět

Nani: Odchod z United rozhodně není krokem zpět

Portugalský reprezentační záložník Nani 19. srpna opustil po dlouhých osmi sezónách Old Trafford a vrátil se do Sportingu Lisabon, ve kterém započal svou pouť v roce 2005. Do rodné země zamířil na roční hostování v rámci nákupu Rudých ďáblů, kteří do svých řad přivedli argentinského obránce Marcose Roja. Tento tah ve své kariéře rozhodně nebere jako krok zpět.

Barca omladila. Když je někdo dost dobrý, je i dost starý...


Nani prohlásil, že hostování ve Sportingu není špatnou volbou v jeho hráčské kariéře. Na Old Trafford sice podepsal v září 2013 novou pětiletou smlouvu, nicméně po roce ho shledal klub prozatím nepotřebným a uvolnil ho ze svých řad. V United by v současné době zahříval lavičku, a tak se vrátil do rodného Portugalska, kde by měl být řádně zápasově vytížen.

„Nemyslím si, že by to byl krok zpět. Měl jsem i jiné možnosti, ale rozhodl jsem se pro tento klub. Byla to čistě moje volba,“ prohlásil sedmadvacetiletý záložník, který v dresu United odehrál přes více než 220 zápasů. V loňském roce pod vedením Davida Moyese nastoupil jen ke třinácti zápasům.

Který klub nakonec uspěl v závodech o Ronaldinha?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.