Češi? Atraktivní tým, který umí hrát fotbal, tvrdí Hiddink

Češi? Atraktivní tým, který umí hrát fotbal, tvrdí Hiddink

Arjen Robben, Klaas-Jan Huntelaar, Rafael van der Vaart, Jordy Clasie či Ron Vlaar. Přesně tyto hráče Oranjes v úterý večer v letenské Generali aréně neuvidíte.

Rosický: Myslím, že se diváci můžou těšit na velký zápas

Nizozemsko přijelo do Prahy po pár dní staré porážce v Itálii: "Nechci, abychom takové zápasy prohrávali, ale na druhou stranu to může být dobře. Příprava často končí dobře a nakonec se důležitý zápas nepovede. Možná v tomto ohledu bylo dobré dostat takovou ránu přes nos a naopak ostrý zápas zvládneme," citoval portál ceskatelevize.cz slova Guuse Hiddinka, jenž ve své trenérské kariéře vede národní výběr své země podruhé.

O Češích, kteří už téměř rok nezvítězili, mluvil v pozitivním duchu: "Nechci tady před novináři nějak důkladně analyzovat přednosti a slabiny soupeře, ale viděl jsem zápas s Amerikou, kde Češi hráli velice dobře a čerstvě. Měli pět až šest šancí, které mohli proměnit. Je to atraktivní tým a umí hrát fotbal. Bohužel Čech s obráncem udělali jednu chybu, která byla potrestána. Celkově si myslím, že Česko je kvalitní tým. Co se týká obránců, umějí hrát velice útočně," pokračoval na předzápasové tiskové konferenci Guus Hiddink, jehož slova přinesl web ceskatelevize.cz.

A co samotní bronzoví medailisté z nedávného světového šampionátu? "Mohou tam být změny od zápasu s Itálií, ale moc jich nebude. Myslím, že v Praze začneme hrát spíše útočně," zakončil bývalý kouč Turecka, Ruska, Austrálie, Anži Machačkala či Chelsea.

Video: Španělé deklasovali Makedonii, Anglie uspěla proti Švýcarsku