Promrhají po Pogbovi na Old Trafford i další supertalent?

Promrhají po Pogbovi na Old Trafford i další supertalent?

Fanoušci Manchesteru United sice s velkou radostí v létě sledovali, kterak vedení rudých ďáblů nakupuje jednu posilu za druhou a neváhá přitom platit rekordní částky jako v případě Ángela di Maríi, nyní však řeší ošemetnou otázku. Spolu s příchody jsou totiž na programu dne i odchody a řada hráčů, kteří doposud pravidelně nastupovali, má smůlu. To je případ i talentovaného Adnana Janužaje, z něhož by mohl být druhý Paul Pogba...

Pogbu totiž United před několika lety nechali odejít do Juventusu Turín jako nepotřebného. V Itálii se ovšem francouzský reprezentant během krátké doby vypracoval v klíčového muže a tuto roli nyní plní i v národním dresu.

Toho si samozřejmě všimli i na Old Trafford a nyní si drbou hlavu. Médii dokonce už proběhla informace, že Van Gaal jedenadvacetiletého hráče, jenž v Turíně načíná třetí sezonu, chce koupit a je ochoten za jeho služby Juventusu nabídnout 60 milionů liber.

Fanoušci se tak bojí, aby podobný osud nestihl i devatenáctiletého Janužaje. Belgický talent si zahrál už i na světovém šampionátu v Brazílii, nyní však strádá. Pod někdejším manažerem United Davidem Moyesem pravidelně hrával a byl prezentován jako jeden z klíčových hráčů. Pod Van Gaalem však ještě neodehrál ani jedno kompletní utkání a fanoušci mají obavy o jeho dalším osudu.

Vysedáváním na lavičce si totiž příliš sebevědomí ani úroveň svých dovedností nezvýší. Sice nastoupil již do čtyř zápasů, ale pokaždé v roli střídajícího hráče a navíc nastoupil na třech různých postech.

Janužaj musí o místo v sestavě bojovat s takovými hráči jako jsou Juan Mata, Ángel di María, Wayne Rooney či Antonio Valencia. K tomu musíme do útoku připočítat i hvězdné forvardy Robina van Persieho s Radamelem Falcaem a rázem není pro Janužaje moc prostoru.

Talentovaný hráč je však největším příslibem do budoucna právě od dob Pogby a měl by tak mít své místo, aby ho nestihl stejný osud jako francouzského středopolaře. Pokud by například místo Janužaje nastoupil Young nebo Valencia, bylo by to pro Belgičana jistě velmi frustrující a nikdo by se nemohl divit, kdyby v takovém případě uvažoval o odchodu.

Prokaučují na Old Trafford po Pogbovi další obrovský talent, nebo si včas uvědomí, co mají přímo před nosem?

Falcao: Děkuji Bohu, že jsem hráčem Manchesteru United

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.