Džeko, Pjanič a spol. si po blamáži sypali popel na hlavu

Bosně, která se letos poprvé ve své historii zúčastnila světového šampionátu, patří v žebříčku FIFA 19. místo, Kypru náleží 140. pozice. Ani to však favoritovi nepomohlo k tomu, aby se nechal na domácí půdě zaskočit outsiderem.

Džeko, Pjanič a spol. si po blamáži sypali popel na hlavu
Slávista Balaj má primát. Byl první, který rozesmál Pepeho...

Kouč Bosny Safer Sušič přitom své borce, které jeden z bosenských fanoušků označil za "manekýny příliš spoléhající na nebesa", upozorňoval, že bude Kypr nebezpečný a že může udeřit z rychlých protiútoků. Většina fotbalistů ho zklamala.

Osmadvacetiletý kanonýr Edin Džeko, jenž před Manchesterem City prošel i Teplicemi či Wolfsburem, se domnívá, že může černé úterý jeho zemi ještě mrzet: "Mužstvo, které chce postoupit na mistrovství Evropy, si nesmí dovolit dostávat tak laciné góly. Prohráli jsme ale zaslouženě, protože jsme nepředvedli to, co umíme. Nakonec jsme nedali penaltu, asi nám nebyl souzený ani bod. Přijdou ale mnohem těžší zápasy, což pocítíme zvlášť po ztrátě s tímto outsiderem," smutnil kapitán Bosny Džeko, jehož ohlasy přinesl portál fotbal.idnes.cz.

O čtyři roky mladší hvězda římského AS Miralem Pjanič dostal šanci vyrovnat, ale svým pokutovým kopem síť nerozvlnil: "Co mám povídat? Tohle byl můj nejhorší zápas v reprezentaci. Neříkám to kvůli neproměněné penaltě, ale kvůli celému zápasu, nemohl jsem najít svůj prostor na hřišti. Je mi líto spoluhráčů i diváků. Jsem zklamaný, ale doufám, že v příštím zápase ve Walesu už najdeme svoji tvář," zakončil na stránkách idnes.cz Pjanič, který přišel do Serie A z týmu Olympique Lyon.

Největší odchody z Premier League do Serie A